Erdoğan'dan, Meclis açılış törenine katılmayan HDP ile ilgili açıklama

Erdoğan, Cumhur İttifakı’ndaki ortağı MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin AYM’nin kapatılmasına yönelik çağrısına destek verdi

Erdoğan'dan, Meclis açılış törenine katılmayan HDP ile ilgili açıklama

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis bahçesinde oturma eylemi başlattan ve bugünkü Meclis açılış törenine katılamyan HDP ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Varlığıyla yokluğu arasında zaten herhangi bir fark yok. Çünkü onların her zaman yeri ya dağdır ya sokaklardır" dedi. 

Meclis açılış konuşması ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Anayasa Mahkemesi’nin kapatılmasına yönelik çağrısına destek verdi.

İdam cezasıyla ilgili tartışamalara, "Meclis'te idamla ilgili olumlu karar verildiğinde onaylarım" diyen Erdoğan Anayasa Mahkemesi konusundan da parlamentoda çalışma olursa seve seve onaylayacağını belirtti.

Erdoğan, "Parlamento, AYM'yle ilgili yeni bir yapılanmaya giderse yeni bir adım atarsa seve seve ben de buna katılırım" dedi.

Demokrat Haber

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 18:05

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanli
Vanli - 6 ay Önce

Bugun sokaklari asagilayan receb yarin sokaklara inip halktan oy istiyecek yuzu nasil bulacak ve helal olsun hdpye halk vartisi tabiki halkinin yaninda olur . receb gibi insanlarda milletin parasiyla kacak saray yapip icinde yasar

Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 6 ay Önce

Sayın Cumhur başkanı ve ortağı ülkenin yasama merkezi olan mecliste,var olan darbe anayasasını ve onun tarifi ile kurulan Ana yasa mahkemesinin kapatılması için ilk hamle sözle gelmiş,idam tartışması ise kimler için istendiği belli oldu.
RIZA üretemeyen,itiraz edenler ilk hedef.
Ne yazık ki bir yüz daha bu ülke insanlarına insana dair değerlere REVA görülmüyor,bu sözler alkışlarla karşılanıyor.

adamlar haklı
adamlar haklı - 6 ay Önce

sen karşındakini tanımıyorsun onlard a seni tanımaz ülkede bir siz yaşamıyorsunuz.chpliler ayağa kalmıyormış normalde bir cumhurbaşkanına makamına saygısızlık ama o makamda oturandan dolayı o saygıyı haketmiyor o makamı gerçek adil ehil layık biri olsa idi herkes saygı duyardı rakipte olsa.dostun değil düşmanın bile saygı duyuyorsa sen büyük birisin duymuyorsa istediğin kadar popülistlik yap zerre kıymetin yoktur.

Halk
Halk - 6 ay Önce

Sen diktedor hangi yargıdan bahsediyorsun senin kanla peslenen kolelesmis beynini sana kolelestimis yargidan bahsediyorsun bunu iyi bil diktedor bozuntuzu bu yargi sadam gibi kendi kirli yargin seni yargilayacak inan cok uzak deyil

SIRADAKİ HABER