Erdoğan'dan, Albayrak'ın istifasına dair ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasıyla ilgili ilk kez konuştu.

Erdoğan'dan, Albayrak'ın istifasına dair ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, istifasının üzerinden yaklaşık 67 saat geçen istifa ile ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, Berat Albayrak'ın istifasıyla ilgili şöyle dedi: "Kendisi sağlık sorunları nedeniyle vazifesinden affını istedi. Biz de talebini kabul ederek yerine Lütfi Elvan'ı atamış olduk. Kendisine teşekkür ediyorum."

Partisinin grup toplantısına katılan Erdoğan şu mesajları verdi: 

Azerbaycanlı kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Varılan anlaşmayla işgal edilen topraklar Azerbaycan’a bırakılacak. 1 Aralık’a kadar bu topraklar teslim edilecek. Azerbaycan ile Nahçıvan özerk bölgesi arasındaki ulaşım sağlanacak ve bu anlayışla bir yol inşa edilecek.

Türkiye anlaşmanın uygulamasını denetlemek ve gözetlemek için Rusya’yla birlikte bölgede yer alacak. Ateşkesin kontrolü ve denetimi için oluşturacağımız Türk-Rus Merkezi’yle ilgili mutabakat zaptı bu sabah imzalandı.

 Azerbaycan bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir sivilin zarar görmeyeceği taahhüdünü zaten vermişti. Bu konuda canla başla gayret gösteren askeri diplomatlarımız başta olmak üzere herkesi yeniden tebrik ediyorum.

BERAT ALBAYRAK’A TEŞEKKÜR EDİYORUM

– Berat Albayrak sağlık sorunları nedeniyle vazifesinden affını istedi. Biz de talebini kabul ederek yerine Lütfi Elvan’ı atamış olduk. Kendisine teşekkür ediyorum. Kabine değişikliği iddiaları asılsız. Bunlar tamamen masa başında uydurulan, asılsız ve içi boş haberlerdir. Değişim gerekiyorsa yerini ve zamanını Cumhurbaşkanı belirler.

TL KULLANMANIZI RİCA EDİYORUM

Vatandaşlarımızdan bireysel tasarruflarında mili paralarına güvenip tercihlerini Türk Lirası’ndan yana kullanmalarını rica ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2020, 15:54

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER