Erdoğan'a bozkurt işareti yaptığı için gözaltına alınan kadın: Benim günahım neydi?

Eski MHP yöneticisi Seher Kayıhan, 2015'te Erdoğan'a bozkurt işareti yaptığı için gözaltına alınmıştı

Erdoğan'a bozkurt işareti yaptığı için gözaltına alınan kadın: Benim günahım neydi?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen hafta Mersin’de halkı selamlarken ülkücülerin simgesi olarak ifade edilen bozkurt işaretini kullanması gündemdeki yerini koruyor.

Erdoğan’ın 2015’teki Uşak ziyaretinde, “Bozkurt” işareti yaptığı için gözaltına alınan MHP'nin eski ilçe yöneticisi Seher Kayıhan, Peki benim günahım neydi?" diye sordu.

Kayıhan, 4 yıl hapis istemiyle ve 'Cumhurbaşkanına hakaret' iddiasıyla 1,5 yıl yargılandıktan sonra beraat etti.

Sözcü'den Kamil Elibol'un haberine göre Kayıhan, “Kendisinin şimdi bozkurt işareti yapması bana komik geldi. Mersin'deki o sahneyi görünce, ‘Peki benim günahım neydi?' diye kendi kendime sordum'' dedi.

MHP'den istifa edip İYİ Parti'ye geçen Kayıhan şunları söyledi:

“27 Mayıs 2015'de Uşak'ta Cumhurbaşkanının konvoyu geçerken ilçe binası balkonundan bozkurt işareti yaptım. Polisler gelip ‘Cumhurbaşkanı'na hakaret ettin' diyerek beni gözaltına aldı. 2 koruma polisi teşhis yaptı. Cumhurbaşkanına ‘Allah belanı versin' dediğimi öne sürdüler. Erdoğan, 2011'de Bahçeli için “Ben bozkurtla dolaşmıyorum, ben eşrefi mahluk olan insanlarla dolaşıyorum' demişti. Şimdi ise bozkurt işareti yapıyor. İlahi adalet var. Milliyetçilerin oyu için bozkurt işareti yapması bana samimi gelmedi. Ülkücülerin oyunu alabilmek için bozkurt selamı verdi.”

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2018, 16:46

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER