Diyarbakır Valiliğinden 'işkence' açıklaması: Köpek refleks gösterdi

30 Mayıs’ta polis memuru Atakan Arslan’ın yaşamını yitirmesinin ardından faillerin başlatılması sonrası başlatılan operasyonda, polisler onlarca eve baskın düzenledi

Diyarbakır Valiliğinden 'işkence' açıklaması: Köpek refleks gösterdi

Diyarbakır Valiliği, ev baskınında Yılmaz çiftine köpekle işkence edildiğine dair soruşturma başlatıldığını duyurarak, çiftten Şeyhmus Yılmaz'ın köpeği tekmelediğini ve bunun üzerine köpeğin "refleks" gösterdiğini iddia etti. 

Diyarbakır Valiliği, Bağlar'da 30 Mayıs’ta bir polisin yaşamını yitirmesinin ardından yapılan ev baskınlarında Şeyhmus Yılmaz ve eşi Menice Yılmaz’a köpeklerle işkence yapılmasına ilişkin açıklama yaptı. Valilik, Şeyhmus Yılmaz'ın operasyon köpeğine tekme attığı için köpeğin saldırısına uğradığını ileri sürdü. Valilik, Yılmaz çiftinin şikayetleri üzerine Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldığını da duyurdu.

VALİLİK AÇIKLAMASI

Açıklamada, M.E.C. isimli şahsın yakalanması için yürütülen çalışmalar esnasında girilen bir ikametteki şahıslara köpeklerle işkence yapıldığı şeklinde iddiaların bulunduğu belirtilerek, “Tutuklu M.E.C. isimli şahsın olaydan sonra yakalanmasına yönelik yapılan operasyonlar kapsamında Şeyhmus Yılmaz ve eşi Menice Yılmaz çiftinin ikamet ettiği adrese de gidilmiş, görevlilerimizle birlikte bulunan 1 operasyon köpeği, talimatnamesine uygun şekilde ikamet içerisine alınmış, ikamette bulunan Şeyhmus Yılmaz'ın operasyon köpeğine tekme atarak mukavemet etmesi üzerine operasyon köpeği kendiliğinden refleks göstermiş ancak eğiticisi tarafından derhal kontrol altına alınmış, haberlerde iddia edildiği şekilde ikamet içerisindeki şahıslara operasyon köpeği marifetiyle kasıtlı bir saldırı olmamıştır. İddialar ile ilgili olarak Şeyhmus Yılmaz ve eşi Menice Yılmaz’ın Bağlar Polis Merkezi Amirliğimize avukatları ile birlikte gelerek şikayetçi olmaları üzerine Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca gerekli soruşturma başlatılmıştır" denildi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2020, 19:58

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER