Diyanet İşleri Başkanı: Kur-an'ın girmediği ev harabe bir evdir

Erbaş, Kuran ile olmayan çocukların şeytan veya şeytani insanlarla beraber olacağını söyledi

Diyanet İşleri Başkanı: Kur-an'ın girmediği ev harabe bir evdir

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Mardin'de sabah namazını kıldırdıktan sonra cemaate seslendi.

Erbaş, "Kuran'ın olmadığı yer karanlık bir yerdir, Kuran'ın girmediği kalp karanlık bir kalptir, Kur-an'ın girmediği ev harabe bir evdir. O yüzden Kur'an her zaman bizimle beraber olmalıdır. Çünkü Rabbimiz buyuruyor ki 'Kim ki Kur-an'dan uzak yaşarsa, Kur-an'ı eline almazsa, kalbine zihnine koymazsa, yolunu Kuran'ın çizdiği sırat-ı müstakime çevirmezse biz onun için bir şeytan yaratırız. O şeytan sürekli onunla beraber olur" dedi.

Erbaş’ın açıklaması şöyle:

Kuran ile olmayan çocukların şeytan veya şeytani insanlarla beraber olacağını söyleyen Erbaş, "Her nerede Kur-an'dan bahsedilirse, Kur'an okunursa, orada bulunan insanların üzerine melekler kanatlarını gererler. Sürekli şekilde rahmet yağdırırlar. Tıpkı şimdi Rabbimizin rahmetinden, merhametinden istifade ettiğimiz gibi.

Çocuklara 7 yaşında girdiklerinde namaz kılmanın öğretilmesi gerektiğini söyleyen Erbaş, ''Önce doğru temel dini bilgileri yavaş yavaş öğretmeye başlayacağız. Bu şekilde çocuklarımızın şahsiyet kazanmalarına vesile olacağız. Karakterlerini kazanırken, Müslüman bir şahsiyet olma özelliğine sahip olacak çocuklarımız'' ifadelerini kullandı.

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Usman
Usman - 1 yıl Önce

Kur'an'ı herkes okumalı ,fakat asla ve asla anlamadığı dilden değil,kesinlikle anladığı dilden okumalı ve düşünerek yorumlamalı, sonrada ihtiyaç duyarsa hoca ile görüşmeli. Hiç umulmadık sonuçlar elde edildiği görülecektir.

SIRADAKİ HABER