Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan Muharrem İnce'ye Ayasofya daveti

İnce’nin Ayasofya’ya gitmek yerine cuma namazını kılmak için Hacı Bayram Camii’ni tercih etme eğiliminde olduğu belirtildi

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan Muharrem İnce'ye Ayasofya daveti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın CHP’li Muharrem İnce’yi aradığı ve Ayasofya’da kılınacak olan cuma namazına davet ettiği öne sürüldü.

Gerçek Gündem’in haberine göre, CHP’nin 24 Haziran 2018 seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bugün akşam saatlerinde Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’tan gelen bir telefonla Ayasofya’da kılınacak olan cuma namazı için davet aldı.

Muharrem İnce’nin telefon görüşmesinde Erbaş’ın kendisiyle ilgili sarf ettiği “Namaz için davet edilmez, ezan zaten davettir” sözlerine sitem ettiği öğrenildi.

Erbaş’ın ise bu sözler karşısında, “Umarım kırgınlığınızı giderebiliriz” dediği öne sürüldü. Aynı konuşmada İnce’nin sitemine devam ederek, “Diyanet İşleri Başkanı gibi değil, siyaset adamı gibi davranıyorsunuz. Yaptığınız açıklamayı kamuoyu önünde düzeltmeniz gerekir” cevabını verdiği dile getirildi.

İnce’nin Ayasofya’ya gitmek yerine cuma namazını kılmak için Hacı Bayram Camii’ni tercih etme eğiliminde olduğu belirtildi.

Muharrem İnce, Halk TV’de yayınlanan Şimdiki Zaman adlı programda gazeteci İsmail Saymaz’a yaptığı açıklamada “Davet gelirse Ayasofya’daki namaza katılırım” demişti.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2020, 13:34

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER