Dilek Özçelik'in babasından sitem: Şimdi arayan soran çok

Dilek Özçelik, tedavi gördüğü hastanede 27 yaşında hayatını kaybetti

Dilek Özçelik'in babasından sitem: Şimdi arayan soran çok

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Dilek Özçelik’in (27) babası Nevzat Özçelik konuştu. Baba Çelik, kızının birçok kanser hastasının ilaç almasına vesile olduğunu ve onunla gurur duyduğunu ifade etti.

Tekirdağ’ın Saray ilçesine bağlı Büyükyoncalı Mahallesi’nde oturan lenf kanseri hastası Dilek Özçelik yaklaşık bir senedir tedavi gördüğü Ankara Onkoloji Hastanesi’nde dün ‘solunum yetmezliği’ nedeniyle hayatını kaybetti. Dün Ankara’dan ailesinin yaşadığı mahalleye getirilen genç kızın cenazesi, ikindi namazının ardından toprağa verildi.

‘KENDİNİ ÇOK İYİ YETİŞTİRDİ’

Ailesi evde taziyeleri kabul ederken, baba Nevzat Özçelik, kızıyla gurur duyduğunu ifade ederek ölümüne herkesin çok üzüldüğünü söyledi.

Dilek Özçelik’in Bayraktar’a karşı sergilediği tutum nedeniyle birçok kanser hastasının ilaç almasına vesile olduğunu ifade eden baba Özçelik, “Benim kızım kendini çok iyi yetiştirdi. Hastalığı sırasında bile eğitimini sürdürmeye çalıştı. Sağlığı el verseydi staj yapıp İngilizce öğretmeni olacaktı. Kanser hastalığından direnci düştü. Bir süredir Ankara’daki hastanede tedavi görüyordu. Annesi de yanındaydı, bizde zaman zaman ziyaretine gidiyorduk. Akciğerlerindeki rahatsızlıktan sonra solunum yetmezliğinden kaybettik. Kızımla gurur duyuyorum. Şimdi arayan soran çok oluyor ama ben evladımı kaybettim. Şimdiye kadar neredeydiler?” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2018, 13:02

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER