Dicle Anter son KHK ile ihraç edildi

Anter'in eşi Helin Anter de daha önce KHK ile ihraç edilmişti

Dicle Anter son KHK ile ihraç edildi

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında hazırlanan ve bugün Resmi Gazete’de yayımlanan iki yeni Kanun Hükmünde Kararname’den (KHK) 695 sayılı olan ile kamu kurumlarından toplam 2 bin 766 kişi ihraç edildi.

İhraç edilenler arasında Batman Belediyesi Kültür Müdürlüğü’ne bağlı kütüphanede memur olarak çalışan Kürt aydın Musa Anter’in oğlu Dicle Anter de yer alıyor.

Anter, “Bu dönem bizi hiçbir şey şaşırtmıyor” dedi ve geçtiğimiz yıl resim öğretmeni olan eşi Helin Anter’in memuriyetten ihraç edildiğini, şimdi de kendisinin başına aynısının geldiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı  Erdoğan’ın Musa Anter için sarf ettiği ‘Musa Anter’in acısını kalbimde hissediyorum’ sözlerini hatırlatan Dicle Anter, şunları söyledi:

Musa Anter’in acısını kalbinde hissedenler yıllarca Musa Anter’in torununa Kürtçe isim koymamıza izin vermedi. Kızım Asiwa yıllarca kimliksiz yaşadı ve ceza aldık bunun için. Sonrasında da ‘Asiva’ koyarak kimlik çıkardık. Manasız bir isme sahip oldu kızım. Geçen sene 15 yıllık resim öğretmeni eşim Helin Anter memuriyetten ihraç edildi ve 2017’de de ben işsiz bırakıldım.

Dicle Anter ayrıca, “Savaştan, kandan beslenen bir devlet var. İçişleri Bakanı’nın kim olduğu belli. Derin devlet hala devrede” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2017, 13:58

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER