Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan sosyal medya açıklaması: Kapatılması diye bir plan yok

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan sosyal medya açıklaması: Kapatılması diye bir plan yok

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Sosyal medyanın kapatılması diye bir plan yok ama düzenlenmesi gerektiği konusunda artık bir konsensüs oluştu. Burası 'Gerçek hayatta suç olan sanal hayatta da suçtur' ilkesiyle hareket edilmesi gereken bir alandır'' dedi.

ERDEOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kızı Esra Albayrak’a yönelik cinsiyetçi hakaretlerin ardından partisinin bir toplantısında şunları söylemişti:

"Son yıllarda bu tür ahlaksızlıkların artmasında hem mecraların kontrolsüzlüğünün, hem de organize saldırıların kolaylaşmasının rolü vardır. Niçin YouTube, niçin Twitter, niçin Netflix şu bu gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzun ne demek olduğunu anlıyor musunuz? Bir an önce biz bunları parlamentomuza getirip, bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz."

TARİHİ DÜNYA MİRASI KİMLİĞİNDEN BİR ŞEY EKSİLTMEZ

Kalın Ayasofya tartışmalarına ilişkin de, ''İbadete açılması, tarihi dünya mirası kimliğinden bir şey eksiltmez. Daha fazla insan orayı ziyaret edebilir" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, sosyal medya düzenlemesi, Ayasofya'nın ibadete açılması tartışması ve İsrail'in Batı Şeria'yı İlhak Planı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kalın'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Sosyal medyanın kapatılması diye bir plan yok ama düzenlenmesi gerektiği konusunda artık bir konsensüs oluştu."

"(Sosyal medya) Burası 'Gerçek hayatta suç olan sanal hayatta da suçtur' ilkesiyle hareket edilmesi gereken bir alandır."

"(Ayasofya'yla ilgili tartışmalar) İbadete açılması, tarihi dünya mirası kimliğinden bir şey eksiltmez. Daha fazla insan orayı ziyaret edebilir.''

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2020, 15:39

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER