Cumhurbaşkanı Başdanışmanı: İşlerin buraya varacağını Zarrab ABD’ye gidip kendini yakalattığı zaman anlamalıydık

Çevik, “Rıza Zarrab üzerinden liderlerimize zarar vermeye çalışıyorlar” dedi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı: İşlerin buraya varacağını Zarrab ABD’ye gidip kendini yakalattığı zaman anlamalıydık

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik, ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını deldiği iddiasıyla Mart tutuklu bulunan Türkiye ve İran vatandaşı Reza Zarrab'a ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Çevik, “İşlerin buraya varacağını daha Rıza Zarrab kuzu kuzu Amerika’ya gidip kendini FETÖ’cü ABD savcılarına yakalattığı zaman anlamalıydık” dedi.

İlnur Çevik konuyla ilgili Gazete Birlik'te yayınlanan, ‘ABD’de birileri 15 Temmuz’u Newyork’ta sürdürme niyetinde” başlıklı yazıda şu ifadeleri kullandı:

Bu işlerin buraya varacağını daha Rıza Zarrab kuzu kuzu Amerika’ya gidip kendini FETÖ’cü ABD savcılarına yakalattığı zaman anlamalıydık…

15 Temmuz kanlı darbe girişiminden önce Türkiye’nin adli sistemini neredeyse tamamen ele geçiren Fetullah Gülen Terör Örgütünün Amerikan adli sistemine de sızmış olduğu kimsenin aklına gelmedi…

Adamlar Rıza Zarrab üzerinden liderlerimize zarar vermeye çalışıyorlar. Rıza Zarrab’ı “itirafçı” yapıp, düzmece kanıtlarını da mahkemeye koyup yalnız Halk Bankası’nı değil aynı zamanda Türkiye’nin zirvesini sarsmak peşindeler.

Ama esas burada paniklemesi gereken Amerikan adli makamlarıdır. Bir mahkemenin böylesine FETÖ tarafından esir alınması sistemin ciddi şekilde tehdit altında olduğunu ortaya koymuyor mu?

Bu işlerin arkasında ABD yetkilileri yoksa o ülkede birileri FETÖ’yü kullanarak Türkiye’de darbe yapmaya kalktığı görülüyor…

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2017, 08:59

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adallet
Adallet - 3 yıl Önce

Liderinde rusvet yemeseydi simdi yus yus

SIRADAKİ HABER