Cizre'de katledilen Mehmet Tunç'un bedeni tespit edildi

Cizre'de bodrumda katledilen Cizre Halk Meclisi Eş Başkanı Mehmet Tunç ve kardeşi Orhan Tunç'un bedenleri DNA eşleştirmesi sonucunda tesbit edildi

Cizre'de katledilen Mehmet Tunç'un bedeni tespit edildi

Cizre'de bodrumlarda yaşananları basınla yaptığı bağlantılar sayesinde kamuoyu ile paylaşan ve bodrumlara yapılan saldırılarda öldürülenler arasında olan Cizre Halk Meclisi Eş Başkanı Mehmet Tunç ile kardeşi Orhan Tunç'un cenazeleri, yapılan DNA eşleştirmesi sonucu tespit edildi.

Mehmet Tunç'un cenazesinin Urfa'da, Orhan Tunç'un cenazesinin ise Silopi'deki morglarda olduğu belirtilirken, Tunç ailesi yarın cenazelerin teşhisi için Urfa ve Silopi'ye gidecek.

Bodrumlarda bulunan yaralıların durumunu kamuoyuyla paylaşırken kullandığı, "Kimse bizden teslim olmamızı beklemesin. Biz ilk gün olduğu gibi omuz omuza direneceğiz ve bu uğurda gerekirse şehit olacağız" sözleri aynı zamanda Cizre'de yaşanan direnişin boyutunu da gözler önüne seren Tunç, "100 kişinin katledilmesiyle bu hareketin bitmeyeceğini hepimiz biliyoruz. Her kesin moralini iyi tutması lazım. Hiç kimsenin şüphesi olmasın, mücadeleye devam eden arkadaşlara selamlarımı iletiyorum" demişti.

Tunç'un son sözleri ise, "Biz direndik, diz çökmedik bizimle gurur duyun" olmuştu.

Öte yandan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Cizre'nin Cudi Mahallesi'nde yaralı halde olan ve saldırılar nedeniyle ulaşılamayan Orhan Tunç hakkında tedbir kararı vermişti.

(Kaynak: DİHA)

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2016, 23:35

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER