Cihatçıların silah ve mühimmat dolu çadırları Türk Kızılayı’ndan

Lazkiye’nin, kuzey kırsalında cihatçıların üslendiği bir kampta, çadırlar Türk Kızılayı’ndan, silah ve mühimmat ise MKE’den

Cihatçıların silah ve mühimmat dolu çadırları Türk Kızılayı’ndan

Suriye’deki radikal İslamcı örgütlerin sosyal medyada yayınladığı bir videoda, hükümetin kamp adı altında Lazkiye’de rejime karşı savaşan cihatçılara Kızılay çadırı ve MKE’ye ait silah ve mühimmat desteği sağladığı iddia edildi.

Sendika.org’un haberine göre, Rusya’nın hava desteğiyle Suriye ordusunun, Lazkiye’nin kuzey kırsalında ilerlemesine karşın, bölgedeki cihatçı örgütlere AKP desteği sürüyor.

ÖSO’ya bağlı “Şam Cephesi” adlı örgüte yakın bir sosyal medya hesabından yayımlanan görüntüler, AKP’nin cihatçılara yönelik desteğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Lazkiye’nin, Türkiye sınırına yakın kuzey kırsalında Suriye ordusuna karşı savaşan cihatçıların üslendiği bir kampta, çadırlar Türk Kızılayı’ndan, silah ve mühimmat ise MKE’den.

Söz konusu görüntülerde, kamptaki çadırlarda “Türk Kızılayı” yazısı net bir şekilde görülüyor. Çatışma öncesi hazırlık yaptıkları anlaşılan cihatçılar, bu çadırlardan silah ve mühimmatları taşıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2016, 15:22
YORUM EKLE