Bursa'da 'oruç tutmuyor' diye Alevi aileye saldırı

Ramazan ayını bahane eden bir grup, dondurma isteyen çocuğa ve ailesine levye ve demir çubuklarla saldırdı

Bursa'da 'oruç tutmuyor' diye Alevi aileye saldırı

Bursa’nın Kestelli ilçesinde Alevi bir aile “oruç tutmadığı” bahanesiyle önce taciz edildi, ardından da saldırıya uğradı. Yaralanan baba Daimi Gül’ün hayati tehlikesi sürerken, ailenin küçük çocuğu da ağır yaralandı. Anne Nurgül Gül’ün ise boynunda kırıklar oluştuğu öğrenildi.

siyasihaber.org’da yer alan habere göre, Kestel’de bir parkta dolaşan Nurgül Gül ve Daimi Gül, çocuklarına dondurma almak için tezgaha giderken, bankta oturan bir kişi tarafından oruç tutmadıkları için sözlü tacize uğradı. Bunun üzerine parktan uzaklaşan aileyi takip eden ülkücü grup, aileye demir sopa ve levyelerle saldırdı. Linç girişiminde anne Gül’ün boynunda kırıklar oluştu. Hayati tehlikesi olan Baba Gül ise Şevket Yılmaz Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı. Küçük çocuk da saldırıda ağır yaralandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2015, 14:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdest
Serdest - 3 yıl Önce

Ardahandaki sivil Kürtlerin öldürülmesiyle sonra catismasizlik kalktı denildiğinde sonra batıda tekrar faşist saldırılar oluyor eski günlere dondurmeye çalışıyorlar

Serhat
Serhat - 3 yıl Önce

Canlarım bu olayın alevi sunni olayı olmadığı açıklandığı gibi Kestelde cemevi dernekleri kahve kahve dolaşıp bu olayın sunni meselesi olmadığını anlatıyorlar.Olayı çarpıtmayın.Alevi sunni meselesi olmadığını anlatıyorlar.Galyana gelmeyin Canlarım.