Bozdağ: OHAL tezkeresi Meclis’e gönderildi

Bekir Bozdağ, tezkerenin kabul edilmesinin ardından OHAL’in uzatılacağını belirtti

Bozdağ: OHAL tezkeresi Meclis’e gönderildi

Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Toplantının ardından açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Milli Güvenlik Kurulu’nun (MGK) OHAL’in uzatılması için aldığı tavsiye kararının hükümet tarafından kabul edildiğini söyledi. Bozdağ,

OHAL tezkeresinin, TBMM Başkanlığına gönderildiğini aktaran Bozdağ, tezkerenin kabul edilmesinin ardından OHAL’in uzatılacağını belirtti.

Afrin’e askeri harekat yapılıp yapılmayacağı sorulan Bozdağ, “Bölgede bir terör koridoru oluşturulması hem de koridorun güvenliği için terörist bir ordunun oluşturulması ve bu oluşumun desteklenmesi Türkiye’nin toprak ve sınır güvenliği bakımından açık bir tehdittir” dedi.

YPG’ye yapılan silah yardımı nedeniyle ABD’ye tepki gösteren Bekir Bozdağ, “ABD’nin açıklamaları ile sahada yaptıkları farklı oldu. ABD’nin yaptıklarının müttefiklikle alakası yoktur. NATO’da müttefikimiz olan ABD’nin, bize karşı bir terör örgütüne destek vermesi kabul edilebilir mi? Kabul de edilemez izah da edilemez. ABD’yle de Rusya ile de istişareler devam ediliyor” diye konuştu.

Kaynak: Gazete Duvar

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2018, 15:23

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER