Bilal Erdoğan: Peygamber efendimiz, Allah'ın mesajını insanlara ulaştırarak çok iyi bir girişimcilik örneği gösterdi

Bilal Erdoğan, Bahariye Mevlevihanesinde düzenlenen Girişimci İş Adamları Vakfı 6. Girişimcilik Ödül Töreni'nde konuştu

Bilal Erdoğan: Peygamber efendimiz, Allah'ın mesajını insanlara ulaştırarak çok iyi bir girişimcilik örneği gösterdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'un oğlu, "Peygamber efendimiz, Allah'ın mesajını insanlara ulaştırarak girişimcilik örneği gösterdi" dedi.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, Bahariye Mevlevihanesinde düzenlenen Girişimci İş Adamları Vakfı (GİV) 6. Girişimcilik Ödül Töreni'nde konuştu.

'Hz. Muhammed'in Allah'ın mesajını insanlara ulaştırarak çok iyi bir girişimcilik örneği gösterdiğini' ifade eden Erdoğan şöyle konuştu:

"Malazgirt'i, İstanbul'un fethini biliyoruz. İstanbul'un fethi, İstanbul'un aslında yeniden medeniyetle buluşmasını sağlayan bir fetihtir. Çünkü Latin istilası 13. yüzyılın başında gerçekleşmiştir. Hala o Latin istilasında İstanbul'dan çalınan birçok güzelim eser Venedik'tedir, alıp götürmüşlerdir. İstanbul, belki 300-400 sene bir medeniyet merkezi olma özelliğini yitirmişken, Fatih Sultan Mehmed'in İstanbul'u fethi İstanbul'un yeniden bir medeniyet merkezi vasfı kazanmasına yol açmıştır. Elbette İslam medeniyeti. Şimdi medeniyetimizin geri çekildiği son 200-300 yılın sonunda dünyada yeniden bir arayışın olduğunu görüyoruz. Batı'da sosyal buhranların artmakta olduğunu görüyoruz. Çok büyük emekler neticesinde kurulan birliklerin, paktların artık işlemez hale geldiğini görüyoruz. Büyük oyuncular arasındaki rekabetin yavaş yavaş çatışma potansiyeli arz etmeye başladığını görüyoruz. Bunlar olurken, bir yandan Doğu medeniyetinin yeniden yükselmeye başladığını, Çin'de izliyoruz, Hindistan'da emarelerini görüyoruz ve önümüzdeki dönemde dünyanın bir medeniyet buhranına doğru ilerleyebileceğini izliyoruz." 

'GİRİŞİMCİLİK, BAŞKALARININ GİTMEDİĞİ YERLERE GİTMEKTİR'

Dünyanın artık ulaşım imkanlarının, teknoloji bakımından küçüldüğünü dile getiren Erdoğan, şunları söyledi:

"Bin 400 yıl önce Hicaz'dan çıkıp, Semerkant'a, Çin'e, Endülüs'e uzanan o girişimci ruh, şimdi bizde var mı? İşte bunun sorgulanması gerektiğini düşünüyorum. Girişimcilik dediğimiz zaman çok daha global düşünen girişimciler yetiştirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Girişimciliği sadece başkalarının düşünmediği işleri piyasaya hazır hale getirmek olarak değil, başkalarının gitmediği yerlere gitmek olarak da görmemiz gerektiğini düşünüyorum. Türkiye'de girişimcilik ekosisteminin bir siyasete bakan tarafı var, bir de teknik bir regülasyon, kural, kaide bakımından değerlendirilmesi gereken tarafı var."

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
man basar
man basar - 2 yıl Önce

bilal oğlan senin girişimciliğin hangi yöndeymiş göreceğiz 25 haziran da..

yetimin hakkini yiyen Bilal Oglan
yetimin hakkini yiyen Bilal Oglan - 2 yıl Önce

Hem Cumhurbaskani baban sayesinde elde ettigin milyarlarca dolarin vergisini vermezsin, hem de utanmadan Alemlere Rahmet Olarak gonderilen mazlumlarin lideri peygamberimiz Muhammed aleyhi selam'in mubarek ismin o yalanci kirli agzina aliyorsun -- ki bunun hesabini mazlumlar senden 25 Haziran'da mutlaka soracaktir ...!

Secim
Secim - 2 yıl Önce

Yuzsuz karektersiz hirsiz sizinde hesap vereceginiz gunler yskin

Deniz Agiri
Deniz Agiri - 2 yıl Önce

Bilal sen sarayda sadrazam mustafa akibetini bildiğin için ara sira beyanlarda bulunuyorsun.?

SIRADAKİ HABER