'Bekçiler yalnız kadınları gözetleyecek' iddiasına suç duyurusu

Emniyet Genel Müdürlüğü, bekçilerle ilgili iddialar nedeniyle suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı

'Bekçiler yalnız kadınları gözetleyecek' iddiasına suç duyurusu

Bekçilerle ilgili geçen hafta TBMM’de kabul edilen yeni düzenlemelerle, “bekar veya yalnız yaşayan kadınların evlerini gözetleme yetkisi verildiği” şeklindeki iddialar yargıya taşındı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada bir haber sitesinde yer alan haberle ilgili suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi:

“Dün bir haber sitesinde ‘bekçiler bekar veya yalnız yaşayan kadınların evlerini gözetleme yetkisini sahip oldu’ başlığıyla İstanbul Barosu’na üye avukat Cesim Parlak’ın son yasal düzenleme ile bekçilere, bekar veya yalnız yaşayan kadınların evlerini gözetleme yetkisinin verildiği şeklinde çarşı ve mahalle bekçilerimizin çalışma usul ve esaslarıyla bağdaşmayan, kamuoyunu yanıltmaya yönelik iddialarına yer verilmiştir. Teşkilatımızı karalamaya yönelik gerçek dışı iddiaların yer aldığı haber sitesi yetkilileri ve bu iddiaları dile getiren avukat hakkında, teşkilatımız ve görevlilerimiz aleyhine ağır, rencide edici ve halkımızın güvenlik kuvvetlerine duyduğu güveni sarsmaya yönelik asılsız, mesnetsiz, yalan ve iftiralar içeren ithamlarda bulunmalarından dolayı adli makamlara suç duyurusunda bulunulmuştur. Polis teşkilatımıza yardımcı kuvvet olan bekçilerimize yönelik yürütülen sistematik karalama kampanyasına rağmen bekçilerimiz vatandaşlarımızın huzur ve güveninin temini için kesintisiz görev yapmaya devam edecektir.”

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2020, 11:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
ZEYNO
ZEYNO - 5 ay Önce

Manyak bunlar Eşolueşek ler . Bunların akıl ve bilinç düzeyini bilal velet pederinin milyonlarını Sıfırladığı gibi sıfırlamış yarı insan yarı hayvandanda aşağı seviyelik ler olarak yaşamlarını sürdüren kaçak sary g..t öpenleri . Nah..!! Buraya yorum atıyorum bunların sonu Saddam ve Kadafi gibi olacak Eğer ölmez sağ kalırsak Kefifle izleyeceğiz psikopat deli gömleklik son sefaya gelmiş ruh hastası Faşit

SIRADAKİ HABER