Bedelli askerlik ücreti düşürülüyor

Yurtdışında yaşayan Türkiyeliler yararlanacak…

Bedelli askerlik ücreti düşürülüyor

Yurtdışında yaşayan Türkiyeliler için 10 bin Euro olan bedelli askerlik ücretinin düşürülmesi için çalışma yapılıyor.           

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, yurtdışında yaşayan Türkler için 10 bin Euro olan bedelli askerlik ücretinin indirilmesiyle ilgili bir çalışma yürüttüklerini belirterek, "Olumlu netice çıkacaktır" dedi.

Bozdağ, Türkiye'nin Anvers Başkonsolosluğu konutunda basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının bedelli askerlikle ilgili taleplerini bildiklerini kaydeden Bozdağ, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuyla ilgili çalışma yapılması talimatını verdiğini ve ilgili Bakanlıkların gerekli çalışmayı yürüttüklerini dile getirdi. Bozdağ, "Bunun nihayetinde bir karar verilecektir, inşallah olumlu bir yönde karar alınacaktır" şeklinde konuştu.

Bakan Bozdağ, "Bu taleplere olumsuz baksak değerlendirmeye almazdık. Sürdürülen çalışmanın akabinde olumlu bir netice çıkacaktır" ifadelerini kullandı.

Bakanlar Kurulu'nda, yurt dışında yaşayan vatandaşlarla, aileler, çocuklar, yaşlılar ve engellilerle daha yakından ilgilenmek ve sorunlarına çözüm bulabilmek bakımından büyükelçilikler bünyesinde aile müşavirlikleri ile aile ataşelikleri kurulması kararı alındığını anlatan Bozdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın konuyla ilgili hazırlıkları sürdürdüğünü belirtti.

Bozdağ, "TBMM tatile girmeden önce aile müşavirlikleri ve ataşelikleri kurulması konusundaki kanunu çıkaracağız. Yurt dışındaki vatandaşlarımızla bu anlamda daha iyi bir iletişim kurma imkanı bulacağız" dedi. (NTV)

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2013, 12:16

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER