Başsavcılıktan Demirtaş'ın hastaneye sevkine ilişkin açıklama

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı, Demirtaş'ın sevkine ilişkin açıklama yaptı

Başsavcılıktan Demirtaş'ın hastaneye sevkine ilişkin açıklama

HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hastaneye sevk edildi. Kız kardeşi ve avukatı Aygül Demirtaş tarafından tutulduğu Edirne Cezaevi’nde rahatsızlandığı ve bir süre bilincini yitirdiği açıklanan Demirtaş için hastaneye sevk kararı verildi. Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı, Demirtaş’ın hastaneye sevk edildiğini duyurdu.

BAŞSAVCILIK: MUAYENE TALEPLERİ HER ZAMAN KARŞILANDI

Başsavcılık yaptığı açıklamada, Demirtaş’ın hastaneye sevk edildiğini söyledi. Başsavcılık konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Edirne F Tipi Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ın 26/11/2019 günü cezaevi yönetimine rahatsızlandığını bildirmesi üzerine acilen 112 aranılarak gelen doktor tarafından ilk muayenesi ve gerekli tetkikler yapılmıştır.”

Başsavcılık açıklamasını şöyle sürdürdü: “Herhangi bir sağlık sorunu tespit edilmemiş olmasına rağmen daha detaylı tetkiklerin yapılması için Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde muayene edilmesinin sağlanması amacıyla gerekli randevular alınarak bugün için hastaneye sevk edilmiştir. Bu süreç içerisinde Selahattin Demirtaş’ın ailesi ve ziyaretçileriyle rutin olarak yapılan görüşmeleri gerçekleşmiştir. Ayrıca farklı tarihlerdeki doktor muayene talepleri de her zaman karşılanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 10:18

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER