Barbaros Şansal'ı tehdit eden MDP Genel Başkanı ile Genel Sekreteri hakkında dava

Şansal, yemek yediği bir restoranda MDP Genel Başkanı Buray Büsküvütçü’nün tehdidine ve hakarete maruz kaldı

Barbaros Şansal'ı tehdit eden MDP Genel Başkanı ile Genel Sekreteri hakkında dava

Ünlü modacı Barbaros Şansal'a Kıbrıs'ta gittiği bir restoranda "Burada ne işin var?" diyerek tepki gösteren Milliyetçi Demokrasi Partisi Genel Başkanı Buray Büsküvütçü ile Genel Sekreteri Aktaç Atai hakkında, 'rahatsızlık' ve 'uygunsuz tavır ile hakaret' suçlarından dava açıldı.

Sosyal medya paylaşımları nedeniyle, geçen yıl Kıbrıs'tan sınır dışı edilerek Türkiye'ye gönderilen ve hakkında yargı süreci başlatılan Barbaros Şansal hakkındaki 'sınır dışı' kararı yeni hükümet tarafından kaldırıldı.

Lefkoşa'ya giden Şansal, yemek yediği bir restoranda MDP Genel Başkanı Buray Büsküvütçü ve parti üyelerinin sözlü tacizine, tehdide ve hakarete maruz kaldı.

Büsküvütçü, Şansal'a "Güneye gidip, bize 'işgalci' diyorsun, bize sövüyorsun, utanmadan buraya geliyorsun. Sosyal medyadan küfrettiğin KKTC'de ne işin var?" dedi. Şansal'ın Büsküvütçü'ye herhangi bir tepki vermediği anlar, restorandaki bir müşteri tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Restoran sahibinin şikayeti üzerine, ifadeleri alınan MDP Genel Başkanı Buray Büsküvütçü ile Genel Sekreteri Aktaç Atai mahkemeye sevk edildi.

Büsküvütçü ile Atai hakkında, 'rahatsızlık' ve 'uygunsuz tavır ile hakaret' suçlarından dava açıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2018, 08:53

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER