Bahadır Grammeşin davasında tutuksuz sanık da tutuklandı

Bahadır Grammeşin davasında tutuksuz sanıklardan Cemal Diri’nin de tutuklanmasına karar verildi; tutuklu sayısı 5’e çıktı

Bahadır Grammeşin davasında tutuksuz sanık da tutuklandı

İstanbul Kadıköy’de, 9 Mayıs 2015 tarihinde kadınlara yönelik tacizi engellemek isterken uğradığı saldırıyla hayatını kaybeden Öğretmen Bahadır Grammeşin’in ölümüne ilişkin açılan davanın ikinci duruşması Kartal’da bulunan Anadolu Adliyesi 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Duruşmaya 4’ü tutuklu 9 sanık ve müdafileri ile Grammeşin ailesinin avukatları katıldı.

Tanıkları ve avukatlarının dinlenmesinin ardından olay gününe ait görüntüler izlendi ve görüntülerde birden fazla kişinin Bahadır’a vurduğu, Erkan Çınar’ın Bahadır yerdeyken bıçağını ayarlayıp özellikle kasık arasına sapladığı görüldü.

Olaydan yaralı kurtulan ve günlerce yoğun bakımda kalarak yaşam mücadelesi veren Çağrı Konca’nın bıçaklanma anı videosu da izlendi.

Görüntülerin izlenmesi sonrası ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklardan Erkan Çınar, Mert Nikelay, Murat Topraktepe ve Yahya Burak Ataç’ın tutukluluklarının devamına, tutuksuz sanıklardan Cemal Diri’nin ise kaçma şüphesini göz önünde bulundurarak ‘Kasten öldürmeye yataklık etmek’ suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Davanın bir sonraki duruşma ise 27 Nisan’a ertelendi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2016, 18:19

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER