Antep'teki saldırıyla ilgili Erdoğan'dan açıklama

Erdoğan saldırının fali olarak IŞİD'e işaret etti, bir kez daha 'ezanlar susmayacak' vurgusu yaptı

Antep'teki saldırıyla ilgili Erdoğan'dan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antep’teki saldırının ardından yaptığı açıklamada, Türkiye’de etnik ve mezhep temelli hassasiyetler üzerinden gerginlik çıkarmak isteyenlerin başarılı olamayacağını söyledi.

Erdoğan, yayınladığı mesajında darbe girişimine sık sık atıfta bulunup, saldırının muhtemel failinin IŞİD olduğuna işaret etti.

Erdoğan açıklamasında “ezanların susmayacağı” mesajını da verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması özetle şu şekilde:

“Ülkemiz ve milletimiz için 15 Temmuz silahlı darbe girişiminin ve o gece kaybettiğimiz 240 vatandaşımızın faili FETÖ’yle, sadece son bir ayda asker, polis ve köy korucularından oluşan 70 güvenlik görevlimizin katili PKK’yla, Gaziantep saldırısının muhtemel faili DAİŞ arasında hiçbir fark yoktur.

“Bu örgütleri ülkemizin ve milletimizin üzerine saldırtanlara mesajımız yine aynıdır: Başaramayacaksınız!

“Türkiye’de ezanları susturmaya, bayrağı indirmeye, vatanımızı bölmeye, milletimizi parçalamaya, bu eli kanlı örgütlerin ve arkalarındaki güçlerin, nefesi de takati de yetmeyecektir.

“Türkmeniyle, Arabıyla, Kürdüyle aziz milletimizi oluşturan tüm unsurların bir arada huzurla yaşadığı, aynı ortak geleceğe umutlarını bağladığı Gaziantep’te, saldırının yapıldığı yer ve hedef alınan kitle, ne tür bir oyun oynanmaya çalışıldığını açıkça göstermektedir.

“Türkiye’ye güçleri yetmeyenlerin, etnik ve mezhep temelli hassasiyetler üzerinden vatandaşlarımızı birbirlerine karşı kışkırtma senaryoları tutmayacaktır.

“Şehitler Tepesine bu defa Gaziantep’ten yolcu ettiğimiz kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum."
 

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2016, 19:23
YORUM EKLE