Ali İsmail'in katil zanlısı serbest

Gözaltına alınan ve nöbetçi mahkemeye sevkedilen şüpheli serbest bırakıldı...

Ali İsmail'in katil zanlısı serbest

Haziran'da Gezi Parkı protestoları sırasında sivil kıyafetli 5-6 kişi tarafından dövülen ve 38 gün komada kaldıktan sonra ölen Ali İsmail Korkmaz olayında, polisin saldırganı tesbit ederek gözaltına aldığı bildirildi. İlk etapta birden fazla saldırganın gözaltında olduğu şeklinde edinilen bilginin doğru olmadığı, sadece 1 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Soruşturmayı yürüten Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, olayın olduğu bölgedeki 2 işyerine ait güvenlik kamerası görüntülerini ayrınılı olarak inceledi. İnceleme sonunda Korkmaz'a saldıran kişi olduğu ileri sürülen şahıs tespit edildi. Bu kişinin polis olmadığı, sivil olduğu ve gözaltına alındığı belirtildi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

İsmi açıklanmayan şüpheli, sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli adliyeye götürüldüğü sırada, gazetecilerin "Ali İsmail Korkmaz'ı siz mi öldürdünüz?" sorusuna, başını sallayarak "hayır" cevabı verdi.

SERBEST BIRAKILDI

Ali İsmail Korkmaz'ın ölümüyle ilgili gözaltına alınan ve nöbetçi mahkemeye sevkedilen S.K., yurt dışı çıkış yasağı konularak adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. S.K. hafta bir gün güvenlik birimlerine giderek imza verecek.

ABİSİ AÇIKLAMA YAPTI

Ali İsmail Korkmaz'ın abisi Avukat Gürkan Korkmaz, saldırıyı düzenleyen sivil kişilerin, polis olmadığı ve şüphelilerin yakalanarak gözaltına alındığı haberlerini samimi bulmadıklarını söyledi.

Antakya'nın Ekinci Beldesi'nde kardeşinin yasını tutan avukat Gürkan Korkmaz, kimlerin gözaltına alındığını henüz bilmediklerini, ancak saldırıda polislerin de olduğunu net olarak bildiklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2013, 20:51
YORUM EKLE