Ali İsmail Korkmaz davasında polis memurunun cezasına savcıdan itiraz

10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan polis memuru Mevlüt Saldoğan ile ilgili karara Yargıtay nezdinde itiraz edildi

Ali İsmail Korkmaz davasında polis memurunun cezasına savcıdan itiraz

Kayseri Cumhuriyet Savcısı Mehmet Kalkan, Ali İsmail Korkmaz davasında çıkan kararda 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan polis memuru Mevlüt Saldoğan ile ilgili karara, Yargıtay nezdinde itiraz etti.

İMC'nin haberine göre savcı Mehmet Kalkan, Ali İsmail Korkmaz’ın ölümüyle ilgili davada yaptığı mütaalada zanlı polis memuru Mevlüt Saldoğan için kasten adam öldürme suçundan müebbet hapis cezası istemişti. Ancak, 3 Ağır ceza mahkeme heyeti Saldoğan için ‘Yaralama ve ölüme sebebiyet sonucu ölüme yol açmak’ iddiasıyla 10 yıl 10 hapis cezasına çarptırmıştı.

Savcı Kalkan’ın davada yargılanan diğer 7 sanıkla ilgili bir itirazı bulunmadığı da belirlenirken, itiraz dilekçesi bugün itibarıyla Yargıtay ile Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi Yazıişleri Müdürlüğüne ulaşıp, dosyaya konuldu.

Yargıtay Başsavcılığı, savcı Mehmet Kalkan’ın gönderdiği itiraz dilekçesini hangi daireye sevk edeceğine karar verecek.

Korkmaz’ın davasında Savcı Mehmet Kalkan da 10 yıl 10 ay hapis cezası alan sanık polis Mevlüt Saldoğan’a ‘kasten adam öldürmekten’ müebbet hapis verilmesini talep etmek amacıyla Yargıtay’a başvurmuştu.

21 Ocak’taki karar davasında tutuklu polis memuru Mevlüt Saldoğan’a 10 yıl 10 ay, tutuksuz polis memuru Yalçın Akbulut’a 10 yıl, tutuklu sanıklar Muhammed Vatansever, Ramazan ve İsmail Koyuncu’ya 6’şar yıl 8’er ay, Ebubekir Harlar’a 3 yıl 4 ay hapis cezası verilmiş, tutuksuz yargılanan polis memurları Hüseyin Engin ve Şaban Gökpınar beraat etmişti.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2015, 11:34
YORUM EKLE