AKP'li Tamer Akkal'dan Demirtaş ve çocuklarına hakaret

AKP'li Akkal, daha sonra tepkiler üzerine tweetini sildi

AKP'li Tamer Akkal'dan Demirtaş ve çocuklarına hakaret

AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal, cezaevinde çocuklarıyla görüşme yapması engellenen eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında skandal ifadeler kullandı. Akkal, "İt" diyerek Demirtaş'a ve çocuklarına hakaret etti.

Edirne Cezaevi'nde 4 Kasım 2016'dan bu yana tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş çocukların babalarıyla görüşmesine cezaevi yönetimi tarafından izin verilmediğini açıklamış, Demirtaş, "Selahattin'in, kızlarımız Delal ile Dılda'yı birlikte görmesine izin verilmedi. Selahattin, pandemi başladığından bu yana kızlarını sadece birer kez, ayrı ayrı görebildi" demişti.

AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Demirtaş'ın çocuklarıyla görüşememesi hakkında skandal ifadeler kullandı.

Akkal, "Selo iti enikleriyle görüşemiyormuş. Bizim Şehit çocuklarımız da babalarıyla görüşemiyor. Allah ya size verecek, ya bize.. " dedi.

Öte taraftan AKP'li Akkal hesabından yeni bir paylaşımda bulunarak, HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile ilgili paylaşımın kendisine ait olmadığını ileri sürdü. Paylaşımının bir danışmanı tarafından yapıldığını belirten Akkal,  "Bugün sabahın ilk saatlerinde resmi sosyal medya hesaplarımdan Selahattin Demirtaş ve ailesi hakkında yapılan paylaşım, şahsım tarafından yapılmamıştır; bir danışman arkadaşımızın hesapları karıştırarak yaptığı bir paylaşımdır" dedi. 

Paylaşımının devamında Akkal, danışmanı hakkında gereken işlemin başlattığını belirterek, "Şahsımla ilgisi olmayan paylaşım için çok üzgün olduğumu belirtir, danışman arkadaşımızla ilgili gerekli işlemlerin yapıldığını kamuoyunun bilgisine sunarım" ifadesini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 20:53

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sabahattin
Sabahattin - 5 ay Önce

Yeter ulan yeter şerefsiz pezevenkler. insanlar (Selo başkan)sadece kürt olduğu için hakaret ediyorlar herşeyin bir sonu olmalı bu yapılan haksızlıklar acaba bir akp milletvekiline yada MHP vs milletvekiline yapılsa kıyameti koparacaktı bu şerefsizler.anladık Kürtler garip kimsesiz ve soykırıma uğramış fakir yersiz yurtsuz bir halkız ancak ne yapalım herşeyimizi elimizden aldılar bir maneviyatımız kaldı üstümüze gelmeyin yeter.

Tolga Karapınar
Tolga Karapınar - 5 ay Önce

Mankurt büyümüş,tüylenmiş,havlamış....

zahit
zahit - 5 ay Önce

kötü söz sahibine aitir

İnsan
İnsan - 5 ay Önce

Bu kendisi bir eniktir isminide öğrenmiş olduk çocoklara enik diyen bir zihniyetten ne beklersin ahlak yuksünü bir rezalet lanet olsun bin kere

SIRADAKİ HABER