AKP'li belediyede 'adrese teslim' temizlik ihalesi

Antep’in 760 bin nüfuslu Şehitkamil ilçesinde belediyenin geçen yıllarda 100 milyon lirayı aşan araç kiralaması yapması da dikkat çekmişti

AKP'li belediyede 'adrese teslim' temizlik ihalesi

Daha önce on milyonlarca liraya kiraladığı araçlarla gündeme gelen AKP’li Şehitkamil Belediyesi, bu sefer de 'adrese teslim' temizlik ihalesi ile gündeme geldi.

Şehitkamil Belediyesi doğal afet ve salgın hastalıklarda kullanılan 21b maddesiyle yaptığı ihale sonucunda temizlik ve park hizmetlerinde kullanılmak üzere 3 aylığına kiraladığı araç ve iş makinelerine yaklaşık 9 milyon lira ödeyecek. Hazal Ocak'ın Cumhuriyet'te yer alan haberine göre, yaklaşık maliyeti 9 milyon 606 bin olarak belirlen ihaleyi, tek teklif veren Güney Atık ve Yeşil Alanı Yönetim şirketi ihaleyi 8 milyon 625 bin bedelle kazandı. Şirketin ortakları arasında yer alan Turgut Kaygun’un eski AKP Şehitkamil İlçe Başkan Yardımcısı olduğu belirtiliyor.

1 Ocak 2020’de başlayan kiralama  31 Mart 2020’de son bulacak.

Antep’in 760 bin nüfuslu Şehitkamil ilçesinde belediyenin geçen yıllarda 100 milyon lirayı aşan araç kiralaması yapması da dikkat çekmişti. Kiralanan araçlardan bazılarının eski AKP Şehitkamil İlçe Başkan Yardımcısı olduğu belirtilen Turgut Kaygun’un ortak olduğu Güney Atık ve Yeşil Alan Yönetimi Şirketi’nden alındığı ortaya çıkmıştı. Tasarruf çalışmaları kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Şehitkamil Belediyesi bünyesinde bulunan kiralık araçların yüzde 30’u da tasarruf tedbirleri kapsamında 2018 yılında iade edilmişti. Araçlar arasında makam araçları da bulunuyordu. 

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2020, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER