AKP'den ihracı istenen Sefer Üstün'den ilk yorum

"Bir hareket kendi öz evlatlarını yiyorsa o hareketin nereye evrildiğini kamuoyunun takdirine bırakıyorum"

AKP'den ihracı istenen Sefer Üstün'den ilk yorum

AK Parti'de Ahmet Davutoğlu ile birlikte disipline sevk edilen eski Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, kararı yazılı bir açıklama ile değerlendirdi. 'Zulüm bizdense ben bizden değilim…' diyen Rachel'i anan Üstün, "Bir hareket kendi Genel Başkanını, öz evlatlarını yiyorsa artık o hareketin nereye evrildiğini, nereye doğru koştuğunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum" dedi.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu, eski başbakan Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başcı'nın tedbirli olarak partiden kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevkine oy birliğiyle karar verildi.

Filistinlilerin evlerinin yıkılmasını engellemeye çalışırken İsrail buldozeriyle ezilerek öldürülen ABD'li eylemci Rachel Corrie'nin, "Zulüm bizdense ben bizden değilim" sözlerini hatırlatan Üstün, "Bir hareket kendi Genel Başkanını, öz evlatlarını yiyorsa artık o hareketin nereye evrildiğini, nereye doğru koştuğunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum" ifadesini kullandı.

Disipline sevk kararına tepki gösteren Üstün, şunları söyledi:

"Hayatım boyunca doğruları söyleyip, dosdoğru olmaya gayret ettim. AK Parti kuruluş ilkelerinden uzaklaştığında da bunları önce içeride, sonraki aşamalarda dışarıda açık bir dille ifade ettim. AK Parti kurucu ilkelerinden uzaklaşmamış olsaydı iyi niyetli yapıcı uyarılarımızı dikkate alırdı. Maalesef Perinçek ile kol kola olanlar, terörist başından dahi medet umanlar kendi arkadaşlarının haklı uyarılarına tahammül edemediler. Yeni Ömerler arayanlara önce siz Ömer olmalısınız dedik buna tahammül edemediler. Ne söylediysek partinin ve ülkemizin iyiliği için söyledik. Gelişmeleri takip ediyoruz. Henüz tarafımıza iletilmiş yazılı bir tebligat yok. Bilahare Sayın Ahmet Davutoğlu ve arkadaşlarımızla istişare edip bir tutum belirleyeceğiz. Adaleti aradığımız yeni adli yılbaşında MYK kararı son derece adaletsiz bir karar olmuştur. ‘Zulüm bizdense ben bizden değilim…’ diyen Rachel’i rahmetle, minnetle anıyorum. Bir hareket kendi Genel Başkanını, öz evlatlarını yiyorsa artık o hareketin nereye evrildiğini, nereye doğru koştuğunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum…”

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2019, 15:36

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER