Akit yazarından şaşırtan Gülen iddiası

AKP-cemaat çatışması medyada ilginç iddialara sahne oluyor...

Akit yazarından şaşırtan Gülen iddiası

Hükümetin dershaneleri kapatma yönündeki girişimiyle alevlenen AKP-cemaat çatışması medyada akıllara ziyan iddialara sahne oluyor. Akit gazetesi yazarı Ali Karahasanoğlu cemaatin medya organlarında yayınlanan Fethullah Gülen'nin ses kaydının Gülen'e ait olduğuna inanmadığını söyledi.

Gülen'in dershanelerin kapatılmasına itiraz ettiği ses kaydının görüntülü olmadığını öne süren Akit yazarı bunun sebebini sorguladığı yazısında eski defterleri açtı.

Fethullah Gülen'in 28 Şubat sürecindeki bazı açıklamalarından alıntılar yapan Ali Karahasanoğlu günün en sert cemaat yazısına imza attı. Gülen'in 28 Şubat sürecindeki tutumunu eleştiren Karahasanoğlu, Gülen'in cemaatin okullarını o zamanlar 28 Şubat'ın generallerine devretmeye hazır olduğunu söylediğini hatırlattı.

Karahasanoğlu'nun yazısı şöyle:

Hocaefendi’ye yakın grup, bir konuşma bandı yayınladı..

Görüntülü değil..

Sadece sesli..

Niye acaba?

Teknik imkansızlık olamaz..

Mutlaka derin bir sebebi vardır..

Öğreniriz inşaallah..

Ama ben, o konuşanın Hocaefendi olmadığına inanıyorum..

Hocaefendi’ye yakın durup da, “Hocaefendi’nin hükümeti eleştirdiği, dershanelerin kapatılmasına karşı çıktığı” mesajı verenlere inanmıyorum..

Niye?

Çünkü ben Hocaefendi’nin, “Dershaneler isteniyor ise.. Hemen anahtarlarını alıp götürün. Teslim edin” diyeceğine inanıyorum..

Dayanağım ne?

Alaaddin Kaya..

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2013, 09:14

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
hanifi küçük
hanifi küçük - 7 yıl Önce

Hocaefendiyi hala anlayamamışsınız.

haberci
haberci - 7 yıl Önce

amac dersaneler degilse

haberci
haberci - 7 yıl Önce

Sizi yok etmek isteniyorsa

ali kilicaslan
ali kilicaslan - 7 yıl Önce

Allah kimseyi sasirtmasin.

muhammet alacak
muhammet alacak - 7 yıl Önce

eğer bu cemaat basbakanin arkasında durmazsa çok yazık ederler kendileri kaybeder

rahmetullah saldıran
rahmetullah saldıran - 7 yıl Önce

Fetullah hocanın milleti aydınlatma çabalarını takdir ediyorum.ama başbakan dershane yapacağımız sisteme ters geliyor derse hoca buna alınmamalı alınırsa herkes para için alındığını söyleyecek ayıp olmazmı,başbakan dershane kapatmayi bırak çok bu grubu sınıyacak,hocada öğrencileride ekibide sabırlı olmalı ve başbakandan asla ama asla ayrılmamalı,niçinmi ayrılırsalar kendlerine ve başbakana yazık edecekler,gerçek dost kardeş sabreder birbildiğimiz var sonu hayır olacak buna eminim,kendi elini kelleni koymuş biraz hocanın elini taşın altına koyuyor güçlü bir türkiye için birşeyler vermeliyizki birlikte güçlenelim

SIRADAKİ HABER