Akit TV yorumcusundan Berat Albayrak tepkisi: Ayıp gerçekten

Akit TV'de yorumculuk yapan gazeteci Ali Tarakçı, damat Berat Albayrak’ın bakan olmasına tepki gösterdi

Akit TV yorumcusundan Berat Albayrak tepkisi: Ayıp gerçekten

Akit TV'de yorumculuk yapan gazeteci Ali Tarakçı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın damadı olan Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanı olmasına tepki gösterdi.

Albayrak’ın bakan olmasına tepki gösteren Tarakçı, "Ayıp, gerçekten ayıp, buna ayıp demeyecek, bunu eleştirmeyecek insanın aklından da, vicdanından da kaygı duyarım" diye konuştu.

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın konuğu olan Tarakçı, Berat Albayrak'a devletin hazinesinin teslim edilmesine AKP içinde vicdan sahibi insanların itiraz edeceğini söyleyerek şu tepkiyi dile getirdi:

"İşin bir ahlaki boyutu var her şeyden evvel. Siz damadınıza hazineyi devredemezsiniz. Olmaz ya, bu olmaz. Eğer siz damadınızın dışında Türkiye'de Ak Parti içerisinde, 40 yıllık siyasi hayatınızda yol arkadaşlarınız ve birikmiş değerler açısından bula bula damadınızı bulmuşsanız tek kelimeyle çok ayıp bu. Ahlaki değil bu. Ayıp, gerçekten ayıp, buna ayıp demeyecek, bunu eleştirmeyecek insanın aklından da, vicdanından da kaygı duyarım. Ak Parti içerisinde vicdanı olan adamlar itiraz edecekler bu duruma."

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 22:12

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yağmur
Yağmur - 2 yıl Önce

Menfaat dünya si

kaptan
kaptan - 2 yıl Önce

insanın vicdanı olsa AKP'li olmaz.

SIRADAKİ HABER