'Akil İnsanlar'dan Oslo'da 'çözüm süreci' toplantısı: Bakarsınız kartlar yeniden dağıtılır

Ufuk Uras'ın önünde DPI logolu kağıtların olması dikkat çekti

'Akil İnsanlar'dan Oslo'da 'çözüm süreci' toplantısı: Bakarsınız kartlar yeniden dağıtılır

Akil İnsanlar heyetinde yer alan isimler, Norveç'in başkenti Oslo'da bir araya geldi. Dikkat çeken buluşmaya ilişkin fotoğraflar da paylaşıldı.

Democratic Progress Institute (DPI) ya da Türkçe adıyla Demokratik Gelişim Enstitüsü Başkanı Kerim Yıldız, geçen aylarda yaptığı açıklamada, Kürt sorununun çözümü için umutlu olduğunu vurgularken, yeniden inşaya girilebileceğini ifade etmişti.

Yıldız, "Süreç başlamak zorunda birileri istediği için değil, Türkiye ve bölgenin içinde bulunduğu durumdan dolayı, bir süreç başlamak zorunda. Kim başlatır? Tabi ki çatışmada yer alanlar, özellikle hükümet kesimi. Mevcut durumda ise hala umudumu koruyorum çünkü bir temel var ve üzerinde gelişebilir. Yeter ki isteyelim" diye belirtmişti.

DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM

Odatv'de yer alan habere göre, Kerim Yıldız'ın bu açıklamalarının yanında, Barzani yönetimine yakınlığıyla bilinen Rudaw'da çalışan gazeteci Ayser Çınar, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir fotoğraf paylaştı.

YENİ ÇÖZÜM SÜRECİ Mİ?

Paylaşımında, Kürt sorununun çözümüne yönelik oluşturulan, "Akil İnsanlar" heyetinde yer alan isimlerin, Norveç'in başkenti Oslo'da "çözüm sürecinin" artılarını ve eksilerini masaya yatırdığını ifade eden Çınar, "Yeni bir süreç mümkün mü peki" diye sordu.

Fotoğrafta, Kadir İnanır, eski İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, eski Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu, Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur gibi isimler yer aldı.

Ufuk Uras'ın önünde DPI logolu kağıtların olması ise dikkat çekti. Uras ise, Oslo'dan ayrılışını sosyal medya hesabından, "Oslo'ya veda" şeklinde duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 13:22

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çözüm Süreci AKP'nin MHP ile balayi biterse yeniden baslar
Çözüm Süreci AKP'nin MHP ile balayi biterse yeniden baslar - 3 yıl Önce

kocaman TC develetinin Cumhurbaskani Erdogan bir avucluk fa$ist, irkci MHP'nin lideri Bahceli'nin elinde rehin kaldigi sürece Çözüm Süreci'ni yeniden baslatmak hep hayallerde kalmaya mahkumdur

Usman
Usman - 3 yıl Önce

Kürd' ler ne yaparsa yapsın,1071 ve1514 İdris hainini, 1920-1940 arası ihanet edenlerini ,asla ve asla unutmamalıdır!

SIRADAKİ HABER