Ahmet Şık: Darbe kalkışmasının faili Saray’da oturuyor

Cumhuriyet'e yönelik operasyona tepkiler gelmeye devam ediyor

Ahmet Şık: Darbe kalkışmasının faili Saray’da oturuyor

Gazeteci Ahmet Şık, Cumhuriyet gazetesine yapılan operasyonu değerlendirdi.

Şık, “Eğer gerçekten bir suç örgütü aranıyorsa başbakanlığı basıp arama yapsınlar. Darbe kalkışmasının faili aranıyorsa onun faili Beştepe denilen yerdeki sarayda oturuyor. Recep Tayyip Erdoğan'dan başlamak lazım.“ dedi.

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ile yazarlar ve yöneticiler dün sabah saatlerinde evlerinde yapılan arama sonrasında gözaltına alındı.

Cumhuriyet için yapılan eyleme katılan Gazeteci Ahmet Şık, “Gazete önünde eyleme katılan gazeteci FETÖ'nün suç ortağı, ona çanak tutan O'dur. Hepsinin soruşturulması gerekiyor. AKP bir siyasi parti değil mafyadır. Bütün mevzu AKP'li olmayanların susturulması üzerinden gidiyor.” İfadelerini kullandı.

Türkiye’de diktatörlük kurulduğunu savunan Şık,“Bu ülkede rejim çok değişti. 2 gün önce cumhuriyetin 93. doğum gününü kutladık, artık yıkılmış bir rejimin doğum gününü kutlamak manasız. Gazetenin adına bile tahammül edemiyorlar. Türkiye'de ırkçılık temelli bir milliyetçilik, diktatörlük kuruluyor. AKP bir mafyadır. Kitaplara filmlere konu olan söz konusu suçların hepsini AKP yapıyor.” şeklinde konuştu.

(Kaynak: BirGün)

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2016, 19:53

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER