Afganistan bayrağını PKK bayrağı sanıp 3 Afgan'ı bıçakladılar

Karaman'da saldırıya uğrayan 3 Afgan hastaneye kaldırıldı

Afganistan bayrağını PKK bayrağı sanıp 3 Afgan'ı bıçakladılar

Karaman'da sırtlarında ülkelerin bayrağını taşıyan Afganistan uyruklu 3 kişiye, henüz kimlikleri belirlenemeyen 2 kişi tarafından "Niye PKK bayrağı taşıyorsunuz" diyerek saldırı düzenlendi.

Saldırganların bıçakla yaraladığı 3 Afgan hastaneye kaldırıldı.

Olay dün kentin Turgut Özal Caddesi'ndeki Karaman Müzesi yanında meydana geldi. Afganistan uyruklu 20 yaşındaki Şafoli Doust, 23 yaşındaki Nizam Alodu, 18 yaşındaki Sefer Ali Nazari ve 18 yaşındaki Ali Dat Niyazi sırtlarında ülkelerinin bayrağıyla gezdiği sırada, kimliği belirlenemeyen 2 kişi yanlarına gelip, “Burası Türkiye, PKK bayrağı taşıyamazsınız” diyerek müdahalede bulundu.

Çıkan tartışmada kimlikleri henüz belirlenemeyen saldırganlar, Şafoli Doust, Nizam Alodu ve Sefer Ali Nazari'yi bıçakla yaraladı.

3 kişi çevredekiler tarafından çağrılan ambulansla Karaman Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Saldırıdan yara almadan kurtulan ve aralarında sadece Türkçe bilen Ali Dat Niyazi, polise verdiği ifadesinde, “Bizim sırtımızda ülkemizin bayrağı vardı. Arkadaşlarla geziyorduk. 2 kişi geldi. 'Burası Türkiye, PKK bayrağı taşıyamazsınız' dedi. Ben bayrağın Afganistan bayrağı olduğunu ve kardeş olduğumuzu söylemeye çalıştım. Ama yine de bize saldırdılar” dedi.

Polis, 2 saldırganın kimliğinin belirlenmesi ve yakalanması için çalışma başlattı.

* Sol taraftaki PKK, sağ taraftaki ise Afganistan bayrağı
Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2016, 16:51

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER