9 aydır kayıp Yılmaz karakolda bulundu

Ankara'da şubat ayından bu yana kayıp olan Mustafa Yılmaz'ın gözaltında olduğu ortaya çıktı

9 aydır kayıp Yılmaz karakolda bulundu

Ankara’da geçen şubat ayında kamera kayıtlarına göre kafasına çuval geçirilerek kaçırılan Mustafa Yılmaz’ın ‘karakolda bulunduğu’ ailesine bildirildi.

Yılmaz’ın eşi Sümeyye Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Biraz önce TEM şubeden aradılar. Eşim Mustafa Yılmaz 23.30’da Karapürçek Karakolu’nda bulunmuş. Şimdi ise Ankara TEM şubede gözaltındaymış. Yarın 13:00 gibi savcı beyle görüşmemizi ve aile görüşmesi için izin almamızı istediler” dedi.

32 yaşındaki fizyoterapist Mustafa Yılmaz’ın daha sonra Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldüğü belirtildi.

Mustafa Yılmaz, ‘FETÖ’ soruşturması kapsamında 1 Ekim 2018’de gözaltına alınıp tutuklanmış ve 8 Ocak’ta tahliye edilmişti. Yılmaz, tahliyesinin ardından ‘örgüt üyeliği’ iddiasıyla 6 yıl 3 ay hapis cezasına mahkum edilmişti. Ancak dosyası istinafta beklerken, 19 Şubat 2019 tarihinde kaçırılmıştı. Yaşadığı sitenin yakınındaki bir büfenin kamera kaydına göre Yılmaz’ın sabah evden çıktıktan sonra kafasına çuval geçirilerek ve darp edilerek kaçırıldığı belirlenmişti.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 23:31

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER