21 yaşındaki Sedat telefonda Kürtçe konuştuğu için öldürüldü iddiası

Sedat Akbaş bıçaklanarak öldürüldü

21 yaşındaki Sedat telefonda Kürtçe konuştuğu için öldürüldü iddiası

İstanbul’da Kağıthane’den Çağlayan’a gitmek için otobüs beklerken, cep telefonuyla Kürtçe konuştuğu ileri sürülen 21 yaşındaki Sedat Akbaş, 6 kişi tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Tolga Alp Turgu
’un Evrensel’de yer alan haberi şöyle:

Dün akşam 23.00 saatlerinde bıçaklandıktan sonra polis tarafından Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen Akbaş, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Polis tarafından Akbaş ailesine verilen bilgiye göre, Akbaş’ın kalbinden bıçaklandığı ve çok kan kaybettiği öğrenildi.

Sedat’ın akrabası Suat Akbaş, “Polisin Suat’ın babasına verdiği bilgiye göre, olay ülkücülerin olduğu bilinen bir kıraathanenin yakınlarında bulunan otobüs durağında gerçekleşmiş. Saldırganların ülkücü olduğu belirtilmiş. Saldırganlar, Kürtçe konuştuğu için öldürdüklerini ifade etmiş” dedi.

BELEDİYE ARAÇ VERMEDİ, CENAZE OTOBÜSLE GİTTİ

Yaklaşık 3 ay önce memleketi Batman’dan İstanbul’a çalışmaya gelen Sedat Akbaş’ın 1 kızının olduğunu ve eşinin 6 aylık hamile olduğunu söyleyen Suat Akbaş, “Burada kayınpederinin evinde kalıyordu. Bana Çağlayan’da bir iş bulduğunu anlatmıştı. Taşınmak için eşiyle birlikte ev bakıyorlardı. Güzel hayalleri vardı” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nden cenaze için araç istediklerini aktaran Suat Akbaş, “Doğu ve Güneydoğu Bölgesine kesinlikle araç vermeyeceklerini söylediler. Batman’a giden otobüs firmalarıyla görüşerek cenazemizi, otobüste seyahat eden yolcularla birlikte memleketimize götürebildik” dedi. Belediyenin bu tutumuna tepki gösteren Suat Akbaş, “Cenazemizi memleketimize bile götüremiyoruz. Bu ayıp bir şey. Ben bu devlete daha ne diyeyim. Utansınlar” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2015, 23:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
tc
tc - 3 yıl Önce

inanın bu habere kürtler bile inanmaz )) kürtçe konuşmak kadar normal birşey yok. otobüste metroda heryerde herkes rahat rahat konuşuyor.

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

mhp türkiyenin kanseridir kurucusu da türk asillli bile olmiyan biridir o burnuna bakin bi de orta asyalilarinkine bakin maksadi suursuz gencleri parsellemek ve katillestirmektir