Grup Yorum, ölüm orucunun 320'inci gününde olan üyeleri İbrahim Gökçek için ‘talepleri kabul edin’ çağrısında bulundu

Grup Yorum, ölüm orucunda olan üyeleri İbrahim Gökçek için sosyal medya hesaplarından çağrıda bulundu.

Gökçek'in ölüm orucunun 320 gününde olduğu ve durumunun ağırlaştığı kaydedilen çağrıda, bundan dolayı taleplerinin bir an önce kabul edilmesi gerektiği ifade edildi.

Konser yasaklarının kaldırılması için üyeleri Helin Bölek'in 3 Nisan günü ölüm orucunun 228'inci gününde hayatını kaybettiğini kaydeden Grup Yorum, “Konser yasaklarının kaldırılmaması sadece bize değil, halka da yasak koymak demektir. Biz Bakırköy Meydanı’nda milyonlarla birlikte konser verdik. Hep birlikte türkülerimizi söyledik. Biz halkın sanatçılarıyız. Bizim için halktan kopmak zaten ölümdür. Biz bu yasakları kabul etmiyoruz" açıklamasında bulundu.

Paylaşılan metinde İbrahim Gökçek'in, “Somut bir kazanım olmadan direnişi bitirmeyeceğim” sözleri de hatırlatıldı. "Bir sanatçı bu uğurda ölümsüzleşti. Bir sanatçı daha talepleri kabul edilmediği için ömrünü mü versin?" diye soruldu.

Gökçek’in çok basit ve meşru talepler için 320 gündür ölüm orucunda olduğunun ifade edildiği çağrı metninde, "Başka ölümlere sebep olmayın! İbrahim'in taleplerini kabul edin! Konser yasaklarını kaldırın.  Haksızca tutuklanan üyelerimizi serbest bırakın" çağrısında bulunuldu.

Gözden kaçırmayın

Karamollaoğlu: Bu iktidarın yıktığı ne varsa düzelteceğiz Karamollaoğlu: Bu iktidarın yıktığı ne varsa düzelteceğiz

Kaynak: Mezopotamya Ajansı