Grup Yorum üyesi Sultan Gökçek’in cezaevinde yaşadığı hak ihlallerini anlattığı mektup cezaevi yönetimi tarafından sansürlendi. Gökçek’in yazdığı mektubun alt kısmı cezaevi yönetimi tarafından kağıt ile kapatılarak fotokopisi çekildi. Postaya ise mektubun orjinali yerine fotokopisi verildi. Ayrıca Gökçek’in çizdiği karikatürde zarftan çıkarıldı.

'MUZ CUMHURİYETİNDE YAŞADIĞIMIZI DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ'

Silivri 1 No’lu Cezaevi’nde kalan Sultan Gökçek yargılandığı dava sürecini ve cezaevinde yaşanan hak ihlallerine ilişkin  bir mektup yazdı. Halk Tv'den Seyhan Avşar'ın haberine göre, Grup Yorum üyesi olduğu için baskılara maruz kaldığını belirten Gökçek mektubunda, “Şu an anlatacaklarımı biraz dikkatli okumanız gerekiyor çünkü hukuk devleti olduğu söylenen Türkiye’de değil de muz cumhuriyetinde yaşadığımızı düşünebilirsiniz” diye yazdı.

Ancak bu kısımdan sonraki kısım mektupta yer almadı çünkü cezaevi yönetimi mektubun bu kısmını kağıt ile kapatarak mektubun fotokopisini çekti. Postaya ise mektubun orjinali yerine fotokopisi verildi.

Gökçek mektubun arka sayfasına ise yaşadıklarını anlatmaya devam etti. Ancak ön sayfadaki bilgiler yok edildiği için anlam bütünlüğü yok oldu. Gökçek mektubunun sonunda ise, “Elimden geldiğince çizdiğim bu karikatürü de sizinle paylaşmak isterim” diye yazdı. Ancak mektup zarfından karikatür de çıkmadı.

Kaynak: Gazete Duvar