Televizyonun Misyonu

...

Televizyonun Misyonu

Günün tüm yorgunluklarından kurtulup rahatlamak istediğimizde en çok tercih ettiğimiz yöntemlerin başında televizyon izlemek gelmektedir. Ya da dünyada yaşanan gelişmelerden haberdar olmak istediğimizde gene tercihimiz televizyondan tarafa olmaktadır. Televizyon programları ise tüm bu ihtiyaçları sıralı olarak sunmaktadır. Aile bireylerinin ortaklaşa yaptıkları etkinliklerin başında dizi izlemek gelmektedir. Ortak beğeniyi kazanmış olan dizler aile bireylerin bir arada olmalarını sağlamakta. Gülmek ya da eğlenmek istediğinde de tv izle. Sizleri mutlu edecek kanallar ile kısa sürede sıkıntılarınızdan kurtulup rahatlama yolunu seçebilirsiniz. Televizyonların sadece eğlendirmek veya haber vermek şeklinde görevleri yoktur. Küçük bireyler için yayınlanan çizgi filmler ile aile bireyleri rahat bir nefes almaktadır. Annelerin yardımcısı olarak çizgi filmler görev almaktadır. Sabah saatlerinde yayınlanan bu filmler ile anneler günün işlerini yaparken, çocuklar ise çizgi filmler ile kendilerini oyalamaktadır. Bu anlamda bakıcı veya eve hizmetçi tutma imkânı olmayan ailelerin en büyük yardımcısı televizyon olmaktadır. Tüm evin işleri bitirildikten sonra ise anneler mutlaka çocukları ile yakından ilgilenmeleri gerekmektedir.

Aile bireylerinin ortak seçecekleri bir kanal ile her yaş grubuna ait programların ortak seyredilmesi gerekmektedir. Fırsat buldukça çocuklar ile çizgi film izlenilmelidir. Ya da sizlerle birlikte ailenin küçük bireyi dizi izlemelidir. Her odada ayrı bir televizyon ile ortak aile ortamları yaratılamaz. Bu anlamda örnek vermek gerekir ise fox tv canlı izle ile akşam haberleri hep beraber izlenmesi gerekmektedir. Yayın felsefesi olarak şiddet unsurlarından uzak haber yayını yapan kanal ile rahatlıkla çocuklarınız gündemden haber alabilirler. Yaşanılan olaylara pek anlam veremeseler de sizlerle birlikte geçirdikleri vakit onlara yetecektir. Bunun yanında kanalda yayınlanan filmler ile kısa sürede kendinizi filmin içinde bulacaksınız. Stres ve sıkıntıdan uzaklaşmanın en ucuz yolu olarak dizler veya filmler tercih edilmektedir. Gün içerisinde farklı yayınlar yapan kanal izleyicilerine geniş bir kültür kazandırmakta. Öyle sonrasında yapılan bayan programları ile evlerinde yaşamak zorunda olan bayanların sıkıntılarına çare olmaktadır. Moda programları ile giyim kuşamlarına şekil veren bayanlar, yemek programları ile akşam yemeği menüsünü oluşturmaktadır. Star tv izle ile sunulan sağlık programları ile sağlık alanında yaşanan sorunlar ele alınmakta ve telefon ile programa dâhil olunarak şifa bulunmaktadır. Gün içerisinde bayanlara yönelik hazırlanan programlar daha fazla yer almaktadır. Tüm kanal akışları izlendiğinde sabah kuşağı olarak sunulan eğlence programları bayanlara yönelik hazırlanmaktadır. Öyle sonrası sunulan programlar ise bayanlar ile erkeklerin ortak buluşması olan programlardır. Bunlara en güzel örneği ise evlilik programları görülmektedir. Bayan ve erkek izleyici kitlesine sahip olan bu kanallar ile aileler birlikte eğlenmenin keyfini yaşatmaktadır.

Her evin başköşesine yerleşmiş olan televizyonlar ile ucuz ve zahmetsiz vakit geçirtilmektedir. Sinema salonlarında veya eğlence merkezlerinde geçirilen zamanlar artık son bulmakta ve yerine fazlaca boş zaman ortaya çıkartmaktadır. Televizyon sektörünün izleyici merkezli hareket etmesi ile seyircilere farklı eğlenceler sunulmakta. Yurt dışında yayınlanan yarışmalar kısa sürede ülkemizde yayın hayatına başlamaktadır. Daha fazlası olarak ülkemizde yayınlanan dizilerin yurt dışında yayınlanması, televizyon yayıncılığı konusunda elde ettiğimiz başarıyı göstermektedir. Türk toplumunun kültürü tüm dünyaya tanıtılmaktadır. Milyon dolarlar verilerek yaptırılabilecek reklamlar ücretsiz olarak yapılmaktadır. Bizlerin günlük streslerinden uzaklaşmasını sağlayan yayınlar kısa sürede diğer toplumların ihtiyaçlarını karşılamaya başlamıştır. Geniş bir coğrafyada yayınların izlenmesi ile de yayınlar Türkiye ile aynı anda takip edilir olmuştur. Aileleri bir araya toplayan televizyon artık farklı toplumları da bir birine yaklaştırmakta.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 23:20

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER