Hava Yolu Taşımacılığının Günümüzde Yeri

...

Hava Yolu Taşımacılığının Günümüzde Yeri

Hava yolları firmaları günümüz Türkiye’sinde çok tercih edilen ulaşım yöntemlerinden bir tanesi haline geldi. Bunun en büyük nedeni, hava yolu taşımacılığında büyük indirimler, rekabetin artması doğal olarak genel olarak kara yolu ile seyahat eden vatandaşların hava yollarına yönelmelerine neden oldu. Eskiden hatırlarsınız uçak ile yolculuk yapmak çok lüks ve pahalıydı. O zamanlarda genelde otobüs firmaları ile seyahatler yapılır ve daha uygun bir bütçe ayarlanırdı.

Sektördeki rekabetin artması beraberinde hava yolu ulaşımının çok uygun fiyatlara gerilemesine olanak sağladı. Daha hızlı ulaşım, konforlu yolculuk ve her noktaya uçuş sayesinde yolculuklar yorucu olmamaya başladı. Hatta günümüzde Türk hava yolları (Turkish air lines) Avrupa'nın üst üste üç kez en iyi hava yolu firması seçilmiştir. 3. cü havalimanı ile birlikte Türk firmaları daha da üst seviyelere çıkacak, hava trafiğinin kalbi, coğrafi konumundan dolayı İstanbul olacaktır.

Hava yolu ile ulaşım sağlamak isteyen vatandaşların bilet temin etmeleri gerekiyor. Uçak bileti temin edecek olan vatandaşlarımızın, ne kadar erken rezervasyon yaptırırsa o kadar daha uygun fiyata bilet alabileceklerini söylemek istiyorum. Bu nedenle gidecekleri konum belirlenerek, uçak bileti firmamızın web sayfasına girip, önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Web sayfamızda birçok hava yolu şirketinin uçak biletlerini bulabileceğinizi ve üstelik sitemizi düzenli takip etmeniz durumunda fırsat ve avantajlarımızdan yararlanabileceğini unutmayın.

İnternet sayfamızda Türk hava yolları, onur air, atlas jet, pegasus gibi hava yolu şirketlerinin uçak biletlerini bulabilirsiniz. Özellikle Anadolu şehirlerinden İstanbul’a seyahat edecek olan kişilerin bilet işlemlerinde dikkat etmesi gereken konu, varacakları noktanın seçilmesi konusudur. Sabiha gökçen’e iniş yapmak isteyen yolcuların çok daha makul bir fiyata yolculuk yapacakları bir gerçektir. Bunun yanında Atatürk havalimanına iniş yapmak isteyen yolcular semt farkından dolayı daha yüksek bir rakama yolculuk yaparlar. Yani burada anlatmak istediğimiz konu, yolculukta iniş yapılacak noktanın popülerliği, merkeze olan konumu yolculuğun maliyetini etkileyecektir. Bayramlar, tatiller gibi zamanlardan 1 veya 2 ay önce zamanlarda yapacağınız uçak bileti temini size maddi açıdan bir çok avantaj sağlayacaktır. Bu sadece maddi açı ile sınırlı kalmaz ve bilet bulamama konularının da önüne geçer.

Kaynak : www.acilebilet.com

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2015, 14:17
YORUM EKLE