GameGami Bilişim’den Silkroad Online Girişimi!

GameGami Bilişim’den Silkroad Online Girişimi!

Türkiye’nin önde gelen oyun ve yazılım şirketlerinden birisi olan GameGami Bilişim A.Ş, son dönemin en popüler online oyunlarından birisi olan ve Türk oyuncu kitlesi tarafından uzun yıllardır sevilen Silkroad Online oyununun lisans haklarını alarak, dikkat çekici bir oyun yatırımına imza attı. Türkiye lisans haklarıyla Türk oyun severleri tek çatı altında toplamayı hedefleyen Gamegami, Türkiye’deki oyun severlerin yüzünü güldürerek, Dünya üzerinde ilgi çekici oyunlardan birine Türk imzası atmış oldu.

Silkroad Online Oyun Hakları Türkiye’de

Lisans haklarını Joymax Co Ltd üzerinden satın alarak, Türkiye online oyun mecrasına kazandıran GameGami bilişim A.Ş, online oyun severler için büyük ve unutulmaz bir adım atmış oldu. Türk oyuncu kitlesi tarafından oldukça beğenilen bir oyun olan Silkroad Online’ı bundan böyle Türkiye merkezli olması nedeni ile oyun severlere daha iyi bir şekilde hitap edebilecek. MMORPG yani “Devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu” olarak nitelendirilen bir oyun kategorisinde olan Silkroad Online, ipek yolunun efsanevi hikayesinden esinlenerek oluşturulan bir hikaye oyunu olarak nitelendiriliyor.

Yapılan bu anlaşmadan sonra, GameGami CEO’su "Mehmet Zeyd KAZANCI" yaptığı açıklamayla, "Uzun zamandır takip ettiğimiz, analizini çok iyi yaptığımız ve oyuncunun beklentilerinin tamamını iyi bildiğimiz, çok büyük bir hayran kitlesi olan "Silkroad Online" oyununun Türkiye yayın haklarını şirket bünyemize katmaktan mutlu ve gururluyuz. İlk defa bir Türk oyun firmasının "Silkroad Online" oyununun yayıncılığını yapacağından dolayı ise ayrı bir heyecan duymaktayız. Özellikle Joymax Co Ltd. CEO'su Lee Gil-hyung'e ve başından beri bizlere bu oyunun Türkiye'de GameGami tarafından yayınlanması için yardımlarını esirgemeyen Joymax Ekibine çok teşekkür ediyorum.

Silkroad Online oyuncularının büyük bir beklenti içinde olduğunun farkındayız ve bu bağlamda Türkiye sunucularında oyuncuların taleplerine ve gözlemlerimize göre bir dizi düzenleme hazırlamaktayız.
Yaptığımız analizlerde Silkroad Online oyununun özellikle Türkiye'de tek bir çatı altında ve yasal olarak faaliyet gösterecek sunucularda oynatılacak olmasının, oyuna olan güveni ve heyecanı eskisinden çok daha fazla arttıracağını düşünüyoruz. Ülkece ve dünyaca geçirdiğimiz bu zor günlerde, siz oyun severleri bir nebze de olsa heyecanlandırabildiysek ne mutlu bize. Açılacak sunucularımızı Silkroad severlerin beğeneceği ve uzun yıllar severek oynayacakları, oynarken özellikle eski Silkroad Online günlerini hatırlayacakları şekilde tasarlıyoruz. Anlaşmanın ilk duyurusunu sosyal medya hesaplarımızda yapmamızdan itibaren, inanılmaz derecede bir talep ve ilgiyle karşılaştık. Mesajların hepsine cevap veremesek de tarafımıza iletilen tüm önerilerle ekibimizin tek tek ilgilendiğinden emin olabilirsiniz. Bu süre zarfında tarafımıza iletilen belli başlı sorulara cevap vererek oluşabilecek soru işaretlerinin önüne geçmek istiyoruz.” Şeklinde demeç verdi.

Türk oyuncularının hayallerini süsleyen Resmi Türkiye sunucuları Eylül ayının ilk haftasında kapalı betaya başlaması planlanmaktadır. Kapalı betanın tamamlanmasının ardından Ekim ayı ortalarında ise resmi açılış ile birlikte hikaye başlangıç yapacaktır.

Türkiye sunucuları için Gamegami ekibi tarafından hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken 2020’nin 3. çeyreğine yerli sunucular yetiştirilmeye çalışılıyor.

Resmi Site : http://silkroad.gamegami.com/

YouTube linki: https://www.youtube.com/watch?v=bQyXlNRBIzQ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cagdas
Cagdas - 9 ay Önce

Silkroad gibi bir oyunda batmak imkansızdır. Hazıra konuyorlar 16Milyon vermiş olmaları da pek bir şey değil yani Ayda ortalama 2.5milyon getirisi olacak bir oyun.

silkroad
silkroad - 9 ay Önce

keşke sen alsaymışsın dostum 16 milyon gerçekten pek bir şey değilmiş.

Şahin BAYKAL
Şahin BAYKAL - 9 ay Önce

Öncelikle Silkroad Online Türkiye sunucuları hepimize hayırlı olsun, KIZILELMA Ailesi olarak bizlerde Troya serverinde yerimizi aldık. Guild yaş ortalamamız 25 - 40 aralığındadır. Union ekibimiz kurulu vaziyettedir, Whatsapp grubumuz Discord kanalımız mevcuttur, insan topluluğuna duyulması gereken saygıyı içerisinde besleyen arkadaşlarımız davetlimizdir, ilgilenen arkadaşlar oyun içerisinde bizlere ulaşabilirler.

SIRADAKİ HABER