En karlı iş fikirlerinden biri olan franchising, giderek daha da ilerleyen ve popüler hale gelen bir iştir. Gıda, giyim, kozmetik, eğitim, gayrimenkul ve mücevher tasarımı gibi birçok alanda başarılı birçok şirket, ulusal ve dünya çapında bayilikler vermektedir. Bu tür imtiyazlar tanınmış markalardan çok yüksek fiyatlarla satın alınabilir, ancak bazı şirketler ücretsiz tavizler vererek küçük bir sermaye ile iş kurmalarına olanak tanır.

izmir marka tescili

Özellikle gıda sektöründe bayilere franchise ücreti ödemeden çeşitli destekler vererek yüksek kar ve karlar elde ederken büyük adımlar atarak bayi sayısını her geçen gün artırıyor. Bazı şirketler yerleştirme için destek sağlarken, diğerleri yatırımcıları işe hazırlamak için anahtar teslimi şubeler kurar. Büyümek isteyen girişimcileri ve işletmeleri birbirine bağlayan bir franchise planı, doğru sektöre uygulandığında düzenli ve yüksek gelir vaat ediyor.

Bayilik Almayan Firmalar

1. Harput Dibek kahve

Türk'ün damak tadıyla kahve üretiyor ve 2015 yılında girdiği bölgede 60 farklı şubeyle her geçen gün büyüyor. Satış tabanını kazandı. 23 şehirde konumlar. Küçük bir yatırımla yüksek kar elde etme metoduyla yola çıkan bu harika Dibek Kahve'nin hedefi, 2109 yılı sonuna kadar hedefi 90 franchise mağazasına ulaşmak.

Yurtdışı kahvelerde lezzetini farklı bölgelere taşımayı hedefleyen marka, Irak'ın Erbil şehrinde şube açarak yurt içinde pilot uygulama başlattı. Harput Dibek Kahvesi önümüzdeki yılın başlarında Avrupa'ya girecek ve Hollanda, Almanya ve Fransa gibi ülkelerde şubeler açacak. Ortadoğu ülkelerini çok önemli bir pazar olarak görüp değerlendiren marka, 2019 yılında Suudi Arabistan ve Katar gibi ülkelerin de gıda sektöründe faaliyet göstermeyi planlamaktadır.

Harput Dibek Kahvesi Başvuru Şartları

Bayilik başvurularını internet üzerinden kabul görür. Bu harika firmanın merkezi de Elâzığ’da bulunmaktadır. Franchise almak için başvuru yapan ve başvurusu kabul edilen kişi bir kaç eğitimden geçmektedir. Bu eğitimler; kurumsal firmalar proje ve pazarlama ve personel eğitiminden geçirilmektedirler. Bireysel olarak başvuru imkanı da sağlayan harika bir firmadır. Sadece bireysel olarak değil tabii kurumsal işletmeler olarak da ücretsiz bayilik talebinde bulunula bilinen harika bir firmadır Harbut Dibek Kahvesi.

2. So CHIC

Çeşitli takı ve aksesuar modelleri ile kendine özgün bir tarzlar yaratan bu harika SoCHIC markası aynı zamanda ücretsiz ve uygun fiyatlı olan markalardan birisidir. Mevsimsel olarak değişen tarzıyla her yaştan erkek ve kadının beğenisini kazanan CHIC, 50.000'in üzerinde marka ve her yaştan tüketici ile aksesuar ve mücevher sektörünün lider markası olmaya devam ediyor. Yurt içi ve yurt dışı şubeleri arasında devam ediyor.

Ülke çapında 3 franchise şubesinde aktif olarak hizmet vermek. Öte yandan, bu marka denizaşırı fabrikaları çoğaltıyor ve yurtdışında dört fabrika var. Ücretsiz franchise alma ve şube açma maliyeti, açtığınız şubenin konumuna ve büyüklüğüne göre değişmekle birlikte 500.000 TL ile 1 milyon TL arasında değişmektedir. So CHIC gelecekte sadece Ordu, Van, Sakarya gibi illerde değil, Ankara, İzmir, Antalya, Kocaeli, Gaziantep, Kayseri ve Diyarbakır gibi büyük şehirlerde de ücretsiz bayilik dağıtacak.

So CHIC Başvuru Şartları

Mücevher ve Aksesuar bölümünde faaliyet gösteren SoCHIC'in ücretsiz franchise başvuru koşulları, belirlenen yatırım ortaklarını da kendisi belirlemektedir. Mülakat sırasında elde edilen ön bilgilerin yeterli görülmesi halinde aday, iş ortağı statüsü kazanarak mülakat sürecine entegre edilecektir. Şirket, franchising başvurularını internet üzerinden kabul etmekte ve ayrıca iletişim telefon numarası üzerinden de başvuru yapabilmektedir. Başvuruları kabul edilen kişi veya şirketler, projelerde, pazarlamada ve insan kaynakları geliştirmede yer almalıdır.

3. Tostmatik

Tamamı yerli kaynaklarla elde edilen ve Türk mühendislik becerisiyle üretilmiş olan Tostmatik, sıcacık tost yapabilen ilk ve tek ürün olarak bilinen harika bir tostur. Bu ürün uluslararası patente sahip olup, içecek ve tostu bir arada sunabilen bir otomat olarak tüketicilere sunulmaktadır. Bu makine aynı anda birden fazla siparişi kabul edebilir ve son derece hijyenik koşullarda insan teması olmadan harika lezzetli tostlar yapabilir. Tostmatik, dokunmatik ekranlar, reklam panoları ve yapay zeka kullanımıyla endüstride devrim yaratıyor ve ülke çapında ücretsiz franchise fırsatları sunuyor.

Bu ürün, özellikle hızlı üretim için hijyenik bir şekilde 60-90 saniyeden daha kısa sürede lezzetli tost yapar. Şu anda Türkiye genelinde 40 şubesi bulunan harika bir firmadır. Markanın inşallah önümüzdeki yıl 200 şubeye ulaşması hedefleniyor. Türk mühendisler tarafından tasarlanan mükemmel bir ürün olan Tostmatik, yapımında kullanılan ileri harika bir teknoloji sayesinde uzaktan erişim ve kontrol imkanı da sağlamaktadır. İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Eskişehir gibi illerde de faaliyete geçilecek franchise'ın toplam maliyeti 66.000 TL KDV olarak bilinmektedir.

Tostmatik Başvuru Koşulları

Unlu mamuller ve içecek sektöründe faaliyet gösteren markalar online franchise başvurusu almakta ve başarılı yatırım ortaklarının işletmeye kurs kadrosu, pazarlama projeleri ve eğitim vermeleri gerekmektedir. Bu eğitimlere katılmanız gerekmektedir.

4.Pastanecim

Pastanecim, 2013 yılında kurulurken “Bu şirkette anne eli var” sloganı ile Payna Grubu'nun bir markası olarak tanınmaktadır. Sürekli yeni ürünler, tatlar keşfeden ve her gün müşterilerine pasta sunan bir marka, ücretsiz franchise veren firmalardan biridir. Türkiye genelinde şubelerini hız kesmeden devam ettirmek hedefiyle franchise şube sayısı 28'dir. İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde şube sayısını artırmaya çalışan bir markanın yatırım maliyetleri devam ediyor. 300.000. TLKDV.

Pastanecim Başvuru Koşulları

Ücretsiz franchise koşulları Pastanecim Markası, yatırım ortaklarına finansal, ticari, kişisel ve profesyonel destek sağlar ve katılımcılara projeleri için ek olarak, pazarlama ve eğitim sağlayarak riskleri en aza indirir. Online başvurusu bulunmaktadır. Katılımcı olmayan şirketlerin satışlarından elde edilen ortalama getiri oranı P düzeyindedir.

5. Bargello

Türkiye'de 16 bayi ve satış ofisi ve 2 ülkede 9 yurt dışı ofisi ile 1950'lere dayanan markanın geçmişi 1950'lere kadar uzanmaktadır. 300 kokunun yanı sıra araba kokuları, su çiçekleri, vücut kokusu ve deodorant. Marka, katılımcı ortaklarına benzersiz süslemelerle ürün sunarak caddelere, AVM'lere, AVM kiosklarına hizmet vermeye devam ediyor.

Ücretsiz Franchise Kayıt Koşulları Bargello

Bargello, internet üzerinden bireylerden ve işletmelerden yüzde yüz getiri oranı sağlayan harika bir firmadır. Franchise kayıtlarını da kabul etmektedir. Kozmetik sektöründe çok iyi tanınmış bir marka olan Bargello, başvuru gereksinimleri olarak ortak projelere, personel eğitimlerine ve pazarlamaya katılmaya davet ediyor.

6.Café Monte Bianc

Türkiye'nin yeni harika bir kahve zinciri, Monte Bianco Coffee franchise'ı ile hız kesmeden büyüyor. Buna sandviç, cheesecake, kek, kurabiye, çikolata, paketlenmiş kahve çekirdekleri, sıcak ve soğuk kahveler gibi geniş bir ürün yelpazesi de dahildir. Ve içecekleri de mevcuttur. Şu anda Türkiye genelinde üç franchise şubesi bulunan bir markanın toplam yatırım maliyeti 400.000 TL / 500.000 TL arasında gidip gelmektedir. Monte Bianco Coffee, düşük sermaye maliyeti, ürün ve kiralama maliyetleri, kolay franchise işlemleri ve az sayıda çalışan olması nedeniyle başta İstanbul olmak üzere Türkiye genelinde bayilikleri inşallah kısa bir zamanda franchise vermeye başlayacaktır.