Annesi Emine Şenyaşar ile birlikte 564 gündür kesintisiz Adalet Nöbeti tutan Ferit Şenyaşar, “Annenin haklı olduğunu bütün dünya bilmesine rağmen dava üzerinde siyasi bir el var” dedi. 

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti 564’üncü gününe girdi. Sabah saatlerinde Emine Şenyaşar ve Ferit Şenyaşar Suruç ilçesinde bulunan evlerinden Urfa Adliyesi önüne geldi. 
 
Annesiyle birlikte kesintisiz nöbet tutan Ferit Şenyaşar, Adalet Nöbeti’nin “zulüm” altında sürdüğünü belirtti. Annesinin taleplerinin haklı talepler olduğunu belirten Şenyaşar, “Annenin feryadını dünya duydu ama hukuki bir adım atılmadığı için yargı eliyle zulüm devam ediyor. Bu adaletin bir an önce sağlanmasını istiyoruz. Annenin mücadelesi belgesellere konu oldu, kitaplaştırıldı, şimdi de annenin bir yazması Amerika’da açılan ‘Siyasi Soykırım Sergisi’nde’ sergileniyor. Annenin haklı olduğunu bütün dünya bilmesine rağmen dava üzerinde siyasi bir el var. Bu siyasi elin bir an önce kaldırılmasını istiyoruz ki savcılar gereğini yerine getirsin” şeklinde konuştu.