19 Ocak’ta Taksim’den Agos’a yürünecek

5. yılında Türkiye’nin vicdanı Hrant Dink için bir kez daha buluşacak…Davanın sonucuna isyan edenler tepkilerini göstermek ve Hrant'ı anmak için katlinin 5. yılında onbinlerle büyük bir buluşma yapmaya hazırlanıyor...

“Hrant’ın Arkadaşları”nın desteğinize ihtiyacı var...


 
Hrant Dink’i yok ettikleri günden bu yana tam beş yıl geçti. Beş yıl önce onu yüz binler İstanbul caddelerinde akarak, milyonlar ağlayarak uğurladı.

Beşinci yılında o büyük dayanışmayı, o sessiz çığlığı, o çok büyük anlam taşıyan demokratik çıkışı tekrarlamak dileği ve umudundayız.

Beş yıl boyunca cinayetin yargılanma sürecini hepimiz içimiz burkularak, öfkelenerek, isyan ederek izledik. Karşımıza üç beş tetikçi çıkardılar ve bununla yetinmemizi istediler.

O yüzden 19 Ocak 2012 Perşembe günü Hrant Dink’i olabildiğince büyük bir kitlenin katılımıyla anmak daha da bir anlam ve önem kazanıyor.

Ama bunu olabildiğince geniş kesimlere duyurmakta ve katılımlarını özendirmekte sizin yardımınıza, desteğinize şiddetle ihtiyacımız var. Katkılarınız olmadan bunu başaramayız.

19 Ocak Perşembe günü saat tam 13’de Taksim Meydanının Elmadağ’a olan yönünde toplanacağız ve AGOS’un önüne yürüyeceğiz.

Slogan yok. Örgütsel flama, bayrak yok. Bu sessiz bir çığlık.

Önümüzdeki Pazartesi, Salı ve Çarşamba boyunca ulaşabildiğiniz herkese, üyesi olduğunuz her mail grubuna, meslek örgütüne, STK’ya bu çağrıyı duyurmakta bize omuz verin.

19 Ocak günü kendinizin de o yürüyüş kolunda saf tutun.

Şimdiden teşekkürler...


Hrant’ın Arkadaşları

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2012, 20:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER