Halk TV yazarı İsmail Saymaz, geçen cumartesi günü İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun kapısına iki polisin gittiğini ve kendisine bir suikast listesinde isminin geçtiğini söylediğini yazdı.

Tebligata ilişkin olarak T24’e konuşan Kavuncu, “Tebligatta galiba Tekirdağ’da yakalanan bir PKK’lının yapmış olduğu beyan üzerine böyle bir duyum alıyor emniyet. Yapması gereken yaptı, bizi bilgilendirdi" açıklamasını yaptı.

"ŞU ANDA BİR KORUMAM VAR"

Koruma alırken yaşadığı zorlukları aktaran Kavuncu,  "Emniyet, öyle bir tebligatta bulundu geçen hafta. Biz bunu duyurmadık. Nasıl olduysa duyulmuş.  Şu anda bir korumam var. Onu da ancak İdari Mahkeme’nin kararıyla ancak alabildik, uzun bir süre uğraştık" dedi.

Kulat'ın iddiası: HDP kapatılırsa DEVA şemsiyesi altında seçime girmesi muhtemel Kulat'ın iddiası: HDP kapatılırsa DEVA şemsiyesi altında seçime girmesi muhtemel

"BİZ DE TEDBİRLİ HAREKET EDİYORUZ"

Kavuncu şunları kaydetti:

"Tebligatta galiba Tekirdağ’da yakalanan bir PKK’lının yapmış olduğu beyan üzerine böyle bir duyum alıyor emniyet. Yapması gereken yaptı, bizi bilgilendirdi.  Siyasete atıldığımız gün bunların olacağını tahmin ettik. Biz de tedbirli hareket ediyoruz."