CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in, İçişleri Bakanlığı’nda ‘basın müşaviri’ olarak görev yaptığını, Bakan Süleyman Soylu’ya bağlı olarak 8 bin kişilik trol ordusunu yönettiğini, yüzbinlerce dolarlık ihaleler aldığını ve Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) ile Jandarma Genel Komutanlığı'nın hesaplarından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili açıklamaları yapan kişi olduğunu iddia ettiği Emin Şen'in, İçişleri Bakanlığı'ndan "sosyal medya hizmeti" ihalesi aldığı ortaya çıktı.

emin-sen-ihale1

T24'ten Hazar Dost'un haberine göre, Emin Şen, Soylu göreve geldikten sonra 2017’de “Kurumsal Medya Hesapları İşletimi Hizmet Alımı” ihalesini pazarlık usulü aldı.

Kamuoyunu Aydınlatma Platformu’ndaki ihale bilgilerine göre, 2017’deki ihale bedeli 110 bin lira olarak görülüyor.

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı için verilecek hizmetin yeri ise Jandarma Genel Sekreterliği Sosyal Medya Şube Müdürlüğü.

2-60

Şen bu ihaleyi kendisine ait 360 Sosyal Medya Reklam ve Organizasyon Ticaret Limited Şirketi üzerinden almış. Bu şirketin 2016’dan sonra kamu kuruluşlarından toplamda 15 ihale aldığı anlaşılıyor.

Emin Şen, ilk olarak (14 Nisan 2016) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarlık Çalışma Genel Müdürlüğü’nden sosyal medya yönetimi ihalesi alıyor. Bu tarihlerde, Süleyman Soylu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı.

Şen, devamında SGK’dan ve AKP’li Menderes Türel döneminde Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden de ihaleler alıyor. Şen’in şirketine ait son ihalesinin tarihi ise 30 Aralık 2020 olduğu anlaşılıyor.

Şen’e ait Native Teknoloji ve Bilişim Hizmetleri Limited Şirketi adlı şirket ise 2020 Haziran’da İçişleri Bakanlığı’ndan ‘sızma testi’ adlı başka bir ihaleyi kazanıyor. Habere göre, Şen’in sahibi olduğu 360 ve ortağı olduğu Native isimli şirketler, 2 milyon 700 bin TL’lik ihale kazanmış.