Tesla'nın CEO'su Elon Musk, ABD'nin efsanevi televizyon programı 'Saturday Night Live'da (SNL) sunuculuk yaptı.

Musk'ın, "Bu şovu sunan ilk -ya da en azından bunu itiraf eden ilk Asperger sendromlu kişiyim" demesi dikkat çekti.

Ünlü iş insanının desteklediği ve spekülasyon yapmakla eleştirildiği kripto para birimi Dogecoin hakkında bir açıklama yapıp bu paranın değerini yükselteceği yönündeki beklentiler ise boşa çıktı.

'BENİM BEYNİM BÖYLE ÇALIŞIYOR'

Musk, şovda yaptığı monologda 'sosyal açıdan tuhaf' olduğunu söyleyip, "Bu şovu sunan ilk -ya da en azından bunu itiraf eden ilk Asperger sendromlu kişiyim" derken, "Bazen tuhaf şeyler söylediğimi veya paylaştığımı biliyorum ama benim beynim böyle çalışıyor. Elektrikli arabaları yeniden inşa ettim ve insanları bir roketle Mars'a yolluyorum. Aynı zamanda normal bir insan da mı olacağımı sandınız?" ifadelerini kullandı. Musk, "Bazen bir şeyi söyledikten sonra ‘bunu demek istiyorum’ demem gerekiyor" diye konuştu.

'ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ DOGECOIN'

Musk'ın şovunun başında, annesi Maye Musk da sahneye çıktı. May Musk "Anneler günü hediyem için heyecanlıyım. Sadece Dogecoin olmamasını umuyorum" dedi. Bu kripto parayı destekleyen ve spekülasyon yapmakla eleştirilen Musk ise "Öyle" dedi.

KOMEDİ SKECİNDE ESPİRİ: DOLANDIRICILIK

Musk, programın komedi skeçlerinden oluşan 'Weekend Update' bölümünde de Dogecoin'den söz etti.

Tesla'nın CEO'su skeçte, kripto paranın ne olduğunu izah eden bir finansçı rolünü oynadı ve sunucunun "Kripto para nedir? Dogecoin nedir?" sorularına yanıt verdi.

Musk'ın canlandırdığı karakter skecin başında, kendisine 'Dogefather' diye hitap edilmesini istedi. Ancak sunucu kripto paranın ve Dogecoin'in ne olduğunu anlamayarak ısrarla "Peki Dogecoin nedir?" sorusunu yöneltti. Bu sırada izleyicilerin alkış ve kahkahaları  duyulurken, sunucu nihayetinde "Yani Dogecoin dolandırıcılık" dedi.

Musk'ın karakteri de 'pes ederek', "Evet bir dolandırıcılık" ifadelerini kullandı. Bu sözler şaka olsa da, fiyatlarda düşüş yaşanması dikkat çekti.

DOGECOIN DEĞER KAYBETTİ

Elon Musk'ın SNL şovu, Dogecoin hakkında bir açıklama yapacağının sinyalini vermesi nedeniyle merak ediliyordu.

Birçok kripto para yatırımcısı, şovdan sonra bu paranın fiyatının 'Ay'a gideceği' beklentisiyle yatırım yapmıştı. Ancak Dogecoin yatırımcıları hayal kırıklığına uğradı; şovdan önce fiyatı yükselen Dogecoin program sırasında düşüş yaşadı.

Program öncesi 73 senti aşarak kendi rekorunu kıran Dogecoin, SNL'nin ardından yüzde 29'u bulan bir düşüş kaydederek yeniden 53-54 sent bandına geriledi.