Dünya basını Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın TBMM'de yaptığı açıklamasını kaynak göstererek, saldırıda 10 ölü, 20 yaralı olduğunu duyurdu

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen bombalı saldırılar dünya basınında geniş yankı buldu.

İlk gelen haberler, 'Atatürk Havalimanı'nda silah ve patlama sesleri geldiği öne sürüldü' sözleri ile başladı. Bu sözler daha sonra, 'Atatürk havalimanında birden çok patlama, çok sayıda yaralı var' sözlerine dönüştü.

Kısa süre sonra ise, dünya medyası Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın TBMM'de yaptığı açıklamasını kaynak göstererek, saldırıda 10 ölü, 20 yaralı olduğunu duyurdu.

Özellikle havalimanı gibi çok stratejik bir noktada gerçekleşen saldırıyı yakından izleyen uluslararası medya kuruluşları, son olarak İstanbul Valisi Vasip Şahin'in, '28 ölü, 60 yaralı' açıklamalarına yer verdi.

İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI'NDAKİ PATLAMA ALMAN BASININDA

Gözden kaçırmayın

Cannes'dan Çiğdem Mater'e selam Cannes'dan Çiğdem Mater'e selam

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen terör saldırısı Alman basınında geniş yer buldu. Saldırıya ilişkin ilk haberlerde 10 kişinin öldüğü ve çok sayıda yaralı olduğu bilgisi paylaşıldı.

BİLD ONLİNE: İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI'NDA TERÖR- GÜVENLİK KONTROL NOKTASINDA CANLI BOMBA SALDIRISI

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda patlama ve silahlı saldırı. Türk Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a göre en az 10 kişi hayatını kaybetti. Basına yansıyan haberlere göre 40'ı aşkın yaralı var.

TAGESSCHAU.DE: İSTANBUL HAVALİMANI'NDA PATLAMA

Milyonluk Türk metropolü İstanbul Atatürk Havalimanı'nda canlı bomba saldırısı oldu. Meydana gelen iki patlamada Adalet Bakanına göre en az 10 kişi hayatını kaybetti. 20’den fazla yaralı olduğu belirtiliyor.

Süddeutsche Zeitung: İstanbul Havalimanı’ndaki patlama ve saldırıda çok sayıda yaralı var.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda patlama meydana geldi. DHA'nın bildirdiğine göre ölüler var.

Ajanslar, gazeteler, televizyon kanalları, son açıklanan rakamlara göre 28 kişinin yaşamını yitirdiği, 60 kişinin de yaralandığı saldırıyı flaş haber olarak duyurdu.

ABD Adalet Bakanı Loretta Lynch ise, konuyla ilgili kendisine gelecek raporları beklediğini, ABD'nin Türkiye'ye her türlü desteğe hazır olduğunu söyledi.

ZEİT ONLİNE: İSTANBUL HAVALİMANI'NDAKİ SALDIRI VE PATLAMADA EN AZ 10 ÖLÜ

Türk hükümet yetkililerinin bildirdiğine göre, iki saldırgan Atatürk Havalimanı'nda kendisini patlattı. Çok sayıda ölü ve yaralıların olduğu belirtiliyor. Adalet Bakanı'nın bildirdiğine göre en az 10 ölü var.

SPİEGEL ONLİNE: İSTANBUL HAVALİMANINDA SALDIRI- ÇOK SAYIDA ÖLÜ VE YARALILAR VAR

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda Salı akşamı en az iki patlama meydana geldi. Adalet Bakanı Bozdağ, en az 10 ölü ve 20 yaralı olduğunu açıkladı. Türk yetkililere göre, patlamaların ardında iki canlı bomba bulunuyor.

ATATÜRK HAVALİMANI'NDAKİ SALDIRI İNGİLTERE BASININDA

İngiltere'deki basın ve yayın kuruluşları İstanbul Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen terörist saldırıyı son dakika haberi olarak duyurdu

BBC: İstanbul Havalimanı'nda patlama: En az 28 ölü onlarca yaralı.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen silahlı ve bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre 28 kişi hayatını kaybetti, onlarca da yaralı var

The Guardian: Türkiye'de havalimanı saldırısı: 28 kişi hayatını kaybetti

Türk yetkililer, İstanbul'daki uluslararası havalimanında polisin şüpheli olarak gördüğü iki kişiye ateş açtıktan sonra intihar saldırısı gerçekleştirdiklerini aktardı.

Saldırıda en az 28 kişi öldü, 60 kişi de yaralandı.

Telegraph: İstanbul'daki saldırının arkasında IŞİD şüphesi.

İstanbul'daki Atatürk Havalimanı'nda 3 intihar saldırısı gerçekleşti. Yapılan açıklamaya göre, 28 kişi hayatını kaybetti, 60 kişi de yaralandı. Atatürk Havalimanı yüksek güvenlikli, Avrupa'nın en yoğun üçüncü havalimanı.

Daily Mirror: İstanbul'daki havalimanındaki intihar saldırısında 28 kişi hayatını kaybetti

Türkiye'nin en büyük havalimanında 3 intihar bombacısı saldırı düzenledi, ilk belirlemelere göre 28 kişi hayatını kaybetti.

Sky News: İstanbul'daki havalimanı saldırısında 28 kişi öldü.

Türkiye'nin en büyük havalimanında intihar bombacısı kendini patlatmadan önce etrafa ateş açtı.

İSVİÇRE BASININDA ATATÜRK HAVA LİMANI'NDAKİ PATLAMAYI NASIL GÖRDÜ

İsviçre basını İstanbul'da Atatürk Hava Limanı'nda akşam saatlerine yaşanan patlamayageniş yer ayırdı. İsviçre basını saldırıyı FLAŞ olarak okurlarına duyurdu.

LE MATİN Gazetesi; Üç intihar bombacısı başlıklı haberinde, İstanbul hava limanında üçlü intihar saldırısında 32 kişi hayatını kaybederken 88 kişide yaralandı. İntihar saldırısı İstanbul uluslararası hava limanında yaşandı. Olay Türkiye'nin en büyük hava limanında yaşandı, bu durumdan sonra

İstanbul hava limanı askıya alındı. Olayı henüz üstlenen olmadı.

TRİBÜN DE GENEVE Gazetesi ; 'İstanbul yine kana bulandı' başlıklı haberde şu ifadelere yer verildi; Bombalı olay, hava limanında büyük paniğe sebep oldu. Saldırganların 7 kişi olduğu saptandı. Bunlardan 3 tanesi intihar saldırganı olduğu belirlenirken diğerlerinin de uzun namlulu silahlarla etrafa ateş açtılar. Halk, hava limanındaki personel ve yolcular adeta büyük bir şok yaşadılar. İlk belirlemelere göre ikisi polis olmak üzere 32 kişi hayatını kaybettiği ve 88 kişinin de yaralandığı bildirildi.

BLİCK Gazetesi: 'Atatürk Hava Limanı'nda 32 ölü 88 yaralı, Terör saldırısı Türkiye 'yi sarstı' başlıklı haberde İstanbul Hava Limanı'nda terör. Üç saldırgan ateş açtı ve arkasından kendilerini havaya uçurdular. Yetkililer bu olayı yapanların PKK veya TAK olduğunu iddia ederken üçüncü olasılıkla da IŞID'ın gündem de olduğu da ifade edildi. Gazete Polisin geniş kapsamlı araştırmalar yaptığını okurlarına duyurdu.