Denizli Pamukkale ilçesi İncilipınar Mahallesi'nde ikamet eden Kürt bir ailenin, bir kişinin saldırısına uğradığı kaydedildi.

Mezopotamya Ajansı'nın (MA) aktardığı bilgilere göre, sabah saat 07.30'da Hasan Akın isimli bir kişi, Kürt bir ailenin evinin öne gelerek saldırıda bulundu.

Elinde tahra ile gelen saldırgan Akın’ın, "Bu mahallede Kürtlerin ne işi var? Sizi öldüreceğim" diyerek aile bireylerine küfür ve hakaretlerde bulundu, evin camlarını kırdı.

Aile bireyleri polisleri ararken, bu sırada saldırgan Akın’ın, 2 arkadaşını daha çağırarak tahra ile kapıyı kırıp içeriye girmeye çalıştı.

214692

AİLE BİREYLERİNE GAZLI MÜDAHALE

Polisin gelmesi ardından aile bireyleri 3 saldırgana tepki gösterdi. Polis, aile bireylerine biber gazıyla müdahale etti.

Polisler, 3 saldırgan ile aile bireylerinden 3 kişiyi gözaltına aldı.

MA'nın aktardığına göre emniyete götürülen aile bireyleri nezarethanede, saldırganlar ise emniyetin bahçesinde tutuldu.

IRKÇI SALDIRI TUTANAKLARA GEÇİRİLMEDİ

Daha sonra ifadeleri alınan aile bireyleri, Kürt olmalarından kaynaklı ırkçı saldırıya maruz kaldıklarını, bunun görüntülerde de mevcut olduğunu anlatırken, polislerin de "Kürtlüğü karıştırmayın, ne alakası var" dediği belirtildi.

Polisler, aile bireylerinin Kürt olmalarından kaynaklı uğradıkları ırkçı saldırı ifadelerini tutanaklara geçirmedi.

İfadelerin ardından saldırıya uğrayan Kürt aile ve saldırganların da serbest bırakıldı.

214691

MAHALLELİ İSTEMİYOR

Geçen yıl Manisa'dan Denizli'ye yerleşen ve isimlerini "güvenlik" nedeniyle açıklamayan aile bireyleri, Kürt olmalarından kaynaklı mahallede istenmediklerini söyleyerek, sürekli bir baskı altında olduklarını, mahallelinin kendilerini kabul etmediğini aktardı. Aile, kendilerine saldıran kişi ve kişileri tanımadıklarını, daha önce de böyle bir olay yaşamadıklarını dile getirdi.