3 Kasım 2016 tarihinden beri Edirne F tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk'ın Twitter'da 'mavi tik' ücretini ayda 8 dolar olarak belirlemesine ilişkin esprili bir paylaşım yaptı.

Twitter'da 'Mavi tik'e sahip olan Demirtaş, Musk'a, "Platformu satın alır almaz mavi tik ile oynamanız hiç hoş değil. Ayda 7 dolara ne dersin?" diye seslendi.

Twitter'ın yeni patronu Elon Musk, daha önce ücretli olacağını duyurduğu 'Mavi Tik' özelliği için ayda 8 dolar verileceğini belirtmişti. Konuya ilişkin 'mavi tik'e sahip olan Selahattin Demirtaş da 'tepki'sini gösterdi.

Demirtaş'ın Musk'ın tweet'ini alıntıladığı paylaşımı şöyle:

"Hi Elon! It’s not nice of you to mess with the blue tick as soon as you purchased the platform. You, bosses, already monetize users. So, it should be you who has to pay. How about $7 per month?"

"Selam Elon! Platformu satın alır almaz mavi tık ile oynamanız hiç hoş değil. Siz patronlar, zaten kullanıcılardan para kazanıyorsunuz. Bu parayı ödemesi gereken siz olmalısınız. Ayda 7 dolara ne dersin?"