Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, iktidarı ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi, “Tam 13 gündür, deprem yıkımını sadece biz hapistekiler televizyondan izliyoruz, bir de Cumhur'un küçük ortağı izliyor. Çıktı iki defa konuştu; tehditler, hakaretler savurup indi. Onun da kurtarmaya çalıştığı ilk şey, Beyefendi'nin koltuğu" sözleriyle eleştirdi.

Demirtaş’ın paylaşımı şöyle:

“İktidar, bu korkunç günlerde bile zulümden, baskıdan, adaletsizlikten vazgeçmedi. ‘Her yangında ilk kurtarılacak şey, Beyefendi'nin koltuğudur’ diyerek devletin tüm gücünü, koltuğu kurtarmak için seferber ettiler. Ancak dördüncü günde sıra depremzedelere gelebildi.

"YURTSEVER OLUN AMA PESPAYE MİLLİYETÇİLİĞE BULAŞMAYIN"

Tam 13 gündür, deprem yıkımını sadece biz hapistekiler televizyondan izliyoruz, bir de Cumhur'un küçük ortağı izliyor. Çıktı iki defa konuştu; tehditler, hakaretler savurup indi. Onun da kurtarmaya çalıştığı ilk şey, Beyefendi'nin koltuğu.

Avcılar'da inşaatta beton kalitesi tartışmasında şantiye şefini öldürdü Avcılar'da inşaatta beton kalitesi tartışmasında şantiye şefini öldürdü

Yurtsever olun, halkınızı sevin ama pespaye milliyetçiliğe, ırkçılığa bulaşmayın. İnsanlığınızı bile elinizden alır.”