CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Karar TV'de Elif Çakır ve Yıldıray Oğur'un soruların yanıtladı. Özkan, "bir firmanın gizli anketi" diyerek yaptığı açıklamayla da şaşırttı.

Bu yıl yapılması planlanan seçimler için farklı tarihler konuşulsa da, AKP ve MHP kanadından yapılan açıklamalarla sandık başına gitme tarihi neredeyse netleşti.

Türkiye 14 Mayıs 2023'te seçime gitmeye hazırlanırken, anket firmalarının da açıklamaları dikkatle takip edilmeye başlandı.

Birçok anket firması farklı sonuçlar açıklarken, parti yöneticilerinin masasına konan anketler de merakla beklenmeye başlandı.

Karar TV'de Elif Çakır ve Yıldıray Uğur'un sorularını yanıtlayan CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da kendisine ulaşan son anketin sonucunu canlı yayında paylaştı.

Özkan, "Dün bir firmanın yaptırdığı gizli anket bana geldi ve Erdoğan'ın oyu %26 gözüküyordu. Bazı direnç noktaları vardı, 29'da direniyordu. Ancak bugün ham haliyle bile yüzde 26 görünüyor." açıklamasını yaptı.

Özkan, açıklamalarının devamında; "Neyin değişmesi gerektiğine karar veren bir halkın önüne makul bir insan çıktığında zaten çift kale maçı yeni çıkan oyuncu kazanır!" ifadelerini kullandı.