CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem, "Yıllardır ısrarla ve inatla Sayın Kılıçdaroğlu'nu karşısında görmek istiyor. Ben kaybetme korkusunu dillendiriyorum, endişeli davranıyorum. Bu seçmen isteksizliğini gözardı etmesek mi diyorum" sözleriyle CHP'lilerin tepkisi çeken İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’na göndermede bulundu. 

Erdem, "Eğer Erdoğan’ın karşısında ne görmek istediğini merak eden varsa söyleyeyim; ‘kavgalıymış gibi gösterilen, dağınıkmış imajı oluşturulan’ bir masa görmek istiyor. Her kim, bu imaja katkı sunuyorsa; doğal olarak aslında Erdoğan’ın karşısında görmek istediği şeye katkı sunuyor" dedi.

İYİ PARTİLİ AĞIRALİOĞLU: KILIÇDAROĞLU ADAY OLURSA KAZANAMAZ ENDİŞESİ DUYUYORUZ

Karar TV’de konuşan Ağıralioğlu, "Tayyip Bey'in en çok görmek istediği aday, konuşmalarına bakınca... Yıllardır ısrarla ve inatla Sayın Kılıçdaroğlu'nu karşısında görmek istiyor. Ben kaybetme korkusunu dillendiriyorum, endişeli davranıyorum. Bu seçmen isteksizliğini gözardı etmesek mi diyorum" ifadelerini kullandı. Ağıralioğlu, "Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz endişesi duyuyoruz. Klasik sağ seçmen, camide bile safın soluna durmaz. Bu refleksi görmezden gelemeyiz" dedi.

"ERDOĞAN’IN KARŞISINDA GÖRMEK İSTEDİĞİ ŞEYE KATKI SUNUYOR"

Ağıralioğlu'na CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay'dan yanıt geldi. Ağıralioğlu ile Altay arasındaki atışma sosyal medyadan da devam etti. CHP'li Eren Erdem de sosyal medya hesabından şunları kaydetti:

"Pek yakında herkesin göreceği çalışmalarımıza binaen yüksek özgüvenle şunu ifade etmek isterim; ‘altılı masada en ufak bir ihtilaf ve görüş ayrılığı yoktur.’ Masa, 9 ana başlık, 60 alt başlıkta toparlanmış çok hayati bir reçetenin hazırlığını tamamlamak üzeredir.

Eğer Erdoğan’ın karşısında ne görmek istediğini merak eden varsa söyleyeyim; ‘kavgalıymış gibi gösterilen, dağınıkmış imajı oluşturulan’ bir masa görmek istiyor. Her kim, bu imaja katkı sunuyorsa; doğal olarak aslında Erdoğan’ın karşısında görmek istediği şeye katkı sunuyor.

Oysa algının ötesinde olgu bambaşkadır. Altılı masa, hükümet programı niteliğinde ve kalitesinde bir çalışmayı bitirmenin arefesindedir. Bu çalışmaya katkı sunan CHP, İYİ Parti, Deva, Gelecek, Saadet ve Demokrat partili kadroları tekrar tebrik etmek isterim. Büyük iş yapıldı. Ayrıca, ilk günden beri; müthiş bir uyum ve duyarlılıkla, Türkiye’yi normalleştirme hassasiyetiyle bir arada olan; Sn. Kılıçdaroğlu, Sn. Meral Aksener, Sn. Ahmet Davutoglu , Sn. Ali Babacan , Sn. Temel Karamollaoglu ve Sn. Gultekin Uysal tebrik ve alkışı hak ediyor."